Proč nám tak lžou? Jaroslav Bašta napsal o Sýrii, amerických bombách a běžencích

19.12.2015 8:41

Český politik a diplomat Jaroslav Bašta se na serveru První zprávy pozastavil nad válečnými a politickými boji celého světa, a to i přesto, že je týden před Vánoci.

Proč nám tak lžou? Jaroslav Bašta napsal o Sýrii, amerických bombách a běžencích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

„Na Sýrii a Irák se dál sypou bomby, v pozemních bojích se používají nové typy tanků, konvoje s ukradenou ropou fungují jako živé potrubí a stále směřují do Turecka. Jen proud migrantů se kvůli nepříznivému počasí na moři trochu ztenčil,“ píše Bašta s tím, že Evropská komise ihned navrhla několik opatření, která mají na jaře dovolit navýšit o několik milionů počet přicházejících mužů.

Původní text ZDE.

Podle Bašty začnou přepravu migrantů zajišťovat samy členské státy Evropské unie. I bez souhlasu občanů jednotlivých států se uprchlíci dopraví až sem. „A nový, příhodně transformovaný Frontex (evropská agentura původně určená k ochraně hranic schengenského prostoru) má získat oprávnění zasahovat tam, kde se některé státy nepodřídí bruselským požadavkům,“ píše Bašta. Podle něj jako první Frontex bude působit v Maďarsku, kde bude muset vyřešit jeho protiimigrantské ploty. 

„Samozřejmě je nutné zlomit odpor xenofobních domorodců vůči převážně muslimským zájemcům o jejich zemi, blahobyt a sociální stát. Říkat jim otevřeně, že hlavním smyslem migrace je totální destrukce střední třídy a sociálních vymožeností, které jsou brzdou rozvoje ekonomiky dle TTIP (Smlouva o transatlantickém obchodním a investičním partnerství) a fungování smlouvy samotné, nemá smysl,“ pokračoval Bašta. 

Humanitární argumentace dle něj ztratila na účinnosti. „Největší pozornost v sekularizované Evropě vyvolává paradoxně otázka náboženská. U přicházejících migrantů je to docela logické, protože jejich víra jim poroučí osidlovat nové země a šířit své náboženství. Tuším, že se tomu říká džihád a ten vždy začíná migrací. Nejčastěji ozbrojenou,“ uzavírá s tím, že někteří politici však vnímají islám jako náboženství míru a hrozí trestním stíháním každému, kdo to zpochybňuje. Jak říká Bašta, evropští a mnozí čeští politici začínají v Evropě naplno prosazovat islámské právo šaría, které je například typické nerovností lidí před zákonem. Jen se podle něj k tomu prosazování bojí otevřeně přihlásit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…