SPD Tomia Okamury získala v okrese Jeseník nejlepší výsledek ze všech okresů České republiky. Fatima Rahimi se tak vydala vlakem z Prahy do Jeseníku, kdy se hned na nádraží potkává s místním hudebníkem a produkčním Apostolosem Joanidisem. Ten jí vysvětlil, že za úspěchem hnutí jsou dva hlavní důvody – mimo jiné to, že v celém jesenickém okrese nežije jediný muslim a zdejší obyvatelé nemají s muslimy žádnou zkušenost. Podle Joanidise tak mají nulovou znalost reality.
Zdejší obyvatelé – podobně jako mnozí jiní napříč republikou – nemají s muslimy žádný kontakt. Informace o nich získávají z médií a sociálních sítí. „Mají nulovou znalost reality. Před rokem tu nebyl ani obyčejný kebab,“ vypráví Joanidis.
- Původní text ZDE
Jako druhý důležitý faktor vnímá místní média, mezi nimi hlavně Jesenický týdeník, jenž často zveřejňuje spekulativní články a aplikuje princip kolektivní viny. Šéfredaktor týdeníku Miroslav Chovanec vnímá za úspěchem SPD v okrese strach. „Lidé mají obavy z neznámého, volili Okamuru a Babiše, protože mluví jejich jazykem, volební programy nečtou, volí podle toho, co slyší z médií,“ podotkl Chovanec v telefonickém rozhovoru.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?
Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková
Další články z rubriky
20:11 „Přidejte Ukrajinu.“ Pavel mění Babišovi program. Holec se neudržel
Prezident Petr Pavel žádá, aby nová vláda ANO, SPD a Motoristů v programovém prohlášení jasně popsal…
- 19:30 Petr Kolman: Jediný správný názor je Pirátů a chvilkařů? Za to jsme cinkali klíči?
- 16:20 Ukrajina se zhroutí. Profesor Mearsheimer odkrývá Putinovu strategii
- 8:50 90 % do roku 2040. Od Koláře mladšího konečně přišlo přiznání
- 18:35 Postdemokracie Západu: Když média lžou a ideologie zabíjí
- 13:17 Hoffman: Voliči ponížili novináře tím, že je neposlechli. A oni se mstí




