Proč se uprchlíci dali na pochod: Roli hraje i počasí

22. 9. 2015 8:47

Občanská válka v Sýrii, jednodušší cesty do Evropy, nižší náklady na cestu či optimální počasí. To jsou podle serveru iDNES.cz příčiny současné uprchlické krize.

Proč se uprchlíci dali na pochod: Roli hraje i počasí
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů
reklama

Jednou z příčin uprchlické krize je podle serveru bezesporu občanská válka v Sýrii, která stála život už 250 tisíc lidí. Podle průzkumů tvoří Syřané téměř polovinu všech uprchlíků mířících do Evropy.

Nahrávají jim také lepší cesty. Náročné trasy přes Středozemní moře stály život tisíce migrantů. Na současné nejfrekventovanější trase přes Turecko, Řecko i Balkán je bezpečněji, byť je trasa delší. Důležitým aspektem je také nižší cena za přepravu. Plavbu z Turecka do Řecka lze totiž absolvovat na větším gumovém člunu. Cesta po Evropě pak navíc nevyžaduje nutnost spolupráce s pašeráky. 

Je také logické, že hlavní příliv uprchlíků je během dobrého počasí. V zimě se podmínky pro dlouhou pěší cestu zhoršují, a tak se lidé nyní snaží dojít do vysněného cíle. 

Na cestu se podle serveru iDNES.cz migranti vydávají též proto, že viděli vstřícný přístup Německa a vůbec se domnívají, že v Evropě budou žít v blahobytu. 

A není zcela jistě nic zvláštního, že uprchlické krizi nahrávají i neshody v rámci EU. O přerozdělování migrantů na základě kvót se hovoří již několik měsíců, budování plotů a zavírání hranic naráží rovněž na odpor. 

Původní text najdete ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…