Proč to zabalil Jeroným Tejc? Mohlo za tím být i něco jiného, než zklamání ze Sobotky...

1. 4. 2017 7:14

Jeroným Tejc oznámil, že odchází z Poslanecké sněmovny. Mohla za tím být nespokojenost s drtivé prohry, kterou musel skousnout na nedávném brněnském sjezdu strany. Tejc se nestal ani prvním místopředsedou strany, ani řadovým místopředsedou. To ho mohlo znechutit. Jenže za tím může být i něco jiného...

Proč to zabalil Jeroným Tejc? Mohlo za tím být i něco jiného, než zklamání ze Sobotky...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bohuslav Sobotka na mítinku v Rousínově. V pozadí Jeroným Tejc

Není to tak dlouho, co Jeroným Tejc hřímal na sjezdu ČSSD v Brně, že dá straně nový směr, až se stane prvním místopředsedou strany. Jenže se jím nestal, prohrál v souboji s Milanem Chovancem. Po sjezdu prohlašoval, že teď bude mlčet, protože respektuje výsledky sjezdu. O konci politiky ovšem nic neříkal. Na konci března však Tejc oznámil, že má plné zuby politiky. V nadcházejících podzimních volbách nehodlá kandidovat do Poslanecké sněmovny.

Podle sobotních Lidových novin za tím však může být i něco jiného, než jen zklamání po prohře na sjezdu. Deník spojuje Tejcovo rozhodnutí, či spíše „politickou popravu“ s informací, že do podniku ČD Cargo vyrazil bývalý brněnský primátor Roman Onderka. Právě on mohl uzavřít dohodu se Sobotkovým vedením strany ve stylu – vy mi dáte křeslo, já vás zbavím Tejce.

„Zejména díky tomu, že posbíral hlasy brněnské ČSSD. Jenže právě v ní nastal v posledních dnech pohyb. Její vlivný člen a brněnský exprimátor Roman Onderka zjevně zakopal hluboko pod zem válečnou sekeru s předsedou Sobotkou a jeho vedením. Díky tomu zamíří do dozorčí rady státní společnosti ČD Cargo. Výměnou za to mohl slíbit vedení ČSSD loajalitu a zaříznutí Tejce na kandidátní listině. Právě to mohlo Tejce finálně znechutit,“ píše deník.

Faktem je, že Tejc se nikdy netajil nesouhlasem s Bohuslavem Sobotkou, Projevilo se to např. lánskou schůzkou z podzimu 2013, kde čtveřice politiků z ČSSD neoslavovala vítězství a vyrazila na Hrad za prezidentem Zemanem. Prý na standardní schůzku. Současně však došlo k pokusu sesadit Sobotku z čela strany. Jeroným Tejc byl mezi těmi politiky, kteří do Lán vyrazili a Bohuslav Sobotka na to zřejmě stále nezapomněl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…