Proč tolik moudrých lidí ze Západu fascinuje Vladimír Putin? Má to prý kořeny v historii

26.10.2016 21:11

James Bloodworth si v textu pro The International Bussines Times klade otázku, co tolik lidí na Západě, počínaje Donaldem Trumpem, tak táhne k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Svou roli v tom prý zřejmě hraje obdiv k silnému vůdci, pod nímž ovšem lidé na Západě žít nemusejí. Ale není za tím jen obdiv k vůdci...

Proč  tolik moudrých lidí ze Západu fascinuje Vladimír Putin? Má to prý kořeny v historii
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace
reklama

„Obecně, Putin je atraktivní pro určitou část konzervativců, protože ztělesňuje mačisticko-tradicionalistický styl vlády stojící v opozici proti rozbředlému stylu života na Západě,“ píše Bloodworth. Následně konstatuje, že v Kremlu se neodehrála společenská revoluce šedesátých let a maskulinní vůdci zde stále hrají prim. Putin proto dnes může být pokládán za vzor bojovníka stojícího v opozici proti liberálním hodnotám. „Není proto divu, že politici jako Donald Trump, Nigel Farage a Marine Le Penová jsou vášnivými obdivovateli Putina,“ podotýká autor.

Celý článek naleznete zde.

Ještě zajímavější však je, jak často se na ruském propagandistickém kanále RT.com objevují západní levicoví politici, kteří sice mluví o své vlasti, ale svým vystupováním ji fakticky poškozují. James Bloodworth je nekompromisně označuje za „užitečné idioty“ Kremlu. Pomáhají tím prý ospravedlnit Putinovo válečné běsnění na Ukrajině a v Sýrii.

Kdyby podobnou chybu dělali jen britští levicoví politici, dalo by se to údajně pochopit, protože Britům nikdy neklepali na dveře rusky hovořící příslušníci policie či tajných služeb, kteří odvlekli člena rodiny kdovíkam a už o něm nikdo nikdy neslyšel. Ve střední a východní Evropě však mají s počínáním Rusů za minulého režimu své zkušenosti, a přece mnozí tamní politici Putina hájí. Podle autora to platí i o české politice, z níž zaznívá, že protiruské sankce jsou zbytečné.

Levicoví politici hledí na Rusko jako na spásu před ošklivými Spojenými státy. V tom se tito levicoví politici chovají podobně jako jejich předci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …