Profesor Budil kandiduje na předsedu Trikolory

18.11.2021 10:51 | Ze sítí

Profesor a antropolog Ivo Budil vyhlásil, že hodlá kandidovat na předsedu Trikolory, kterou založil Václav Klaus mladší, ale do voleb už stranu, která neuspěla a do Sněmovny se nedostala, nevedl. Podle svých vlastních slov potkal v Trikoloře řadu skvělých lidí a nechtěl, aby jejich energie vložená do hnutí přišla vniveč. Hodlá vyhrát příští parlamentní volby.

Profesor Budil kandiduje na předsedu Trikolory
Foto: Archiv I. Budila
Popisek: Profesor RNDr. Ivo Budil, Ph.D., DSc.

„Po zralé úvaze a projednání na půdě místní organizace Trikolory na Praze 4 jsem se rozhodl kandidovat na celostátním sněmu na funkci předsedy hnutí,“ napsal profesor Budil na sociální síti Facebook.

Anketa

Jste pro zavedení povinného očkování proti covidu-19?

80%
hlasovalo: 67301 lidí

V Trikoloře prý potkal celou řadu skvělých lidí, kteří dali hnutí mnoho své energie a Budil nechce, aby tato energie přišla vniveč.

„Mým cílem je obnovit původní étos a poslání Trikolory jako národně konzervativní a patriotické strany. Naše hnutí vznikalo jako spontánní snaha hájit svobodu, podnikatelského a tvůrčího ducha, národní zájmy a svrchovanost a zajistit občanům České republiky bezpečnost, spravedlnost, důstojnou odměnu za jejich práci a vysokou kvalitu života. Byla to vzpoura proti podřízenosti naší vlasti vůči nadnárodním korporacím, nezvolené bruselské byrokracii a iracionálnímu ideologickému aktivismu ústícímu do zaostalosti, stagnace a chudoby,“ zaznělo od pana profesora.

Jako případný předseda by sledoval jeden zásadní cíl. S Trikolorou by chtěl vyhrát příští parlamentní volby.

„Nemějme menšího cíle než vítězství v příštích parlamentní volbách ve jménu svobody, vlastenectví, spravedlnosti a zdravého rozumu!“ zvolal nakonec.

Profesor Budil chce kandidovat na předsedu Trikolóry

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…