Profesor Drahoš, adept na Hrad: Podpořili mě Schwarzenberg, Gazdík, Bělobrádek a lidé od Sobotky

14.02.2017 8:33

O post prezidenta bude kromě jiných pravděpodobně usilovat i dosluhující předseda Akademie věd Jiří Drahoš (67 let). V rozhovoru, který zveřejnil server Seznam.cz, prozradil, že mu podporu vyjádřili kromě šéfů STAN a KDU-ČSL a expředsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga už i někteří lidé z okolí premiéra Bohuslava Sobotky.

Profesor Drahoš, adept na Hrad: Podpořili mě Schwarzenberg, Gazdík, Bělobrádek a lidé od Sobotky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu

„Zhruba před dvěma lety se začaly objevovat dotazy, jestli bych o kandidatuře neuvažoval. Tehdy mě to překvapilo, postupně jsem o tom začal přemýšlet a došel k tomu, že bych tuto výzvu měl brát vážně,“ vysvětlil Jiří Drahoš, co jej vedlo k tomu, aby usiloval o to, stát se Zemanovým nástupcem v čele státu.

Drahoš uvádí, že od té doby dostal pro svou zvažovanou kandidaturu podporu od řady politiků napříč spektrem: od šéfa Starostů a nezávislých, od předsedy lidovců i od bývalého prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga. Ve zmíněném rozhovoru pro Seznam.cz Jiří Drahoš mluví i o konzultacích s lidmi z ČSSD, a to i přímo z okolí premiéra Bohuslava Sobotky.

Celý text včetně videa je ZDE

Server připomíná, že klíčové datum pro Jiřího Drahoše je pátek 24. března. V tento den totiž předá po osmi letech v čele Akademie věd funkci své nástupkyni Evě Zažímalové. Tehdy hodlá představit svůj „prezidentský program“.

Pokud by se mu podařilo sehnat na podporu své kandidatury podpisy dvaceti poslanců nebo deseti senátorů, nemusel by shánět 50 tisíc podpisů. I když je přesvědčen o tom, že sehnat potřebný počet podpisů zákonodárců by pro něj neměl být problém, chce jít druhou cestou. Tedy sehnat 50 tisíc podpisů.

Pro účely volební kampaně by zřídil transparentní účet, má signály od lidí z byznysové sféry, že by jej byli ochotni podpořit. Konkrétní nabídka ale zatím nepřišla žádná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…