Profesor Drahoš se stal senátorem v prvním kole. Nahradil Evu Sykovou

07.10.2018 6:00 | Zprávy
autor: mp

Senátorem za Prahu 4 bude nově bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Mandát získal už v prvním volebním kole. Porazil mimo jiné dosavadní senátorku, vědkyni Evu Sykovou (dříve za ČSSD, nyní za ANO), píše ČTK.

Profesor Drahoš se stal senátorem v prvním kole. Nahradil Evu Sykovou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš

V prvním kole byl letos do Senátu zvolen také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL), který místo v horní komoře obhajoval.

Drahoše podle výsledků po sečtení čtyř pětin okrsků v obvodu volilo zhruba 53 procent voličů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Veřejný zájem

K tomu, co píšete zde - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svarovska-Zeleni-Nahoda-nebo-zakon-na-miru-791498, kdo rozhoduje, jaká stavba je ve veřejném zájmu? Na základě čeho? Jinak brát lidem právo se odvolat obecně se mi vůbec nelíbí a děkuji za upozornění.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dobré vztahy s Německem, brněnský ksindl a pieta za mlynáře roztrhaného esesáckými psy. Z Pouti smíření

17:27 Dobré vztahy s Německem, brněnský ksindl a pieta za mlynáře roztrhaného esesáckými psy. Z Pouti smíření

„Dnes žije víc Čechů v Německu než Němců v Česku. Takže není potřeba se čehokoliv bát. Jde o to mít …