Profesor Fiala: Vláda opět ukázala, že neví, co dělá

30.01.2021 9:53

Podle předsedy ODS Petry Fialy vláda opět ukazuje, že neví, co dělá. Naráží tak na fakt, že končí polní nemocnice v pražských Letňanech, která stála nemalé peníze. Podle členů vlády je ale nepoužitelná. Její prostory však mohly být využity alespoň jako očkovací centrum, míní Fiala.

Profesor Fiala: Vláda opět ukázala, že neví, co dělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

69%
31%
hlasovalo: 18244 lidí
Projekt polní nemocnice v Letňanech vyšel na 51 milionů. Přestože má kapacitu zhruba 500 lůžek, chybí k nim personál, který by je obsloužil. Nemocnice proto bude, podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), jednoduše zrušena.
 
Zrušení tak nákladné akce, která nebyla ani jednou využita, kritizuje předseda ODS Petr Fiala. „Vláda se dnes (v pátek) rozhodla zrušit polní nemocnici v Letňanech. Celá tahle akce, která stála několik milionů, byla úplně k ničemu,“ uvedl na svém facebooku.
 
Mohla podle něj být využita jako očkovací centrum. „Proč se třeba nevyužila jako očkovací centrum, tak jako to dělají v Brně pod vedením primátorky Markéty Vaňkové?“ táže se Fiala.
 
Zrušená nemocnice je podle jeho slov jen dalším důkazem toho, že vláda dělá zcela nekoncepční a nepochopitelné kroky. „Před pár dny premiér doslova řekl, že situace s covidem není dobrá. Proč tedy hned nato ruší nemocnici?“ nerozumí vládním krokům.
 
Je to podle Fialy jen další signál občanům: Je nám líto, ale nemáme tušení, co děláme, ani to, jak to celé dopadne.
 
Ministr Blatný se nechal slyšet, že polní nemocnice není jako očkovací centrum ideální řešení. „Tak jak je koncipovaná, není optimálním místem, které by mělo být očkovacím centrem,“ uvedl ministr, podle nějž by smlouva měla být ukončena k 6. únoru.
 
Polní nemocnice se ruší na návrh náměstka ministra Vladimíra Černého. Od října, kdy ji armáda postavila, nebyla ani jednou aktivována.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…