Profesor Keller: Čemu se divíte? Vláda už dva roky bere chudým

20.07.2012 18:25 | Zprávy

Vládní nápad zvyšovat platy politikům a soudcům v situaci, kdy stejná vláda deklaruje odhodlání uvalit na všechny skupiny obyvatel tvrdá úsporná opatření, je podle Jana Kellera jen pokračováním dvou let vysávání bezmocných. Vláda však stále vykládá cosi o snižování zadluženosti a šetření. Nejlépe by prý přitom udělala, kdyby ušetřila lidem rozčarování.

Profesor Keller: Čemu se divíte? Vláda už dva roky bere chudým
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller

V komentáři v deníku Právo prý vůbec nelze citovat, jak veřejnost na jakémkoliv serveru hodnotí nejnovější vládní iniciativu ke zvyšování platů ústavních činitelů. „Bude to sice jen o nějakých dvacet tisíc měsíčně pro ministra a ani ne o třicet tisíc pro pana premiéra, u některých závistivějších důchodců, mladých rodin s dětmi či učitelů však i tento pakatel může vzbudit rozpaky a nelibost,“ vysmívá se vládě sociolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Proč je důležité, kdo je v čele nějakého výboru?

A proč myslíte, že vám ANO žádného předsedu nedalo? A taky vzhledem k tomu, jak jde ta politická kultura z kopce (podle mě dost) neměly by se nějaké nepsané zvyklosti uzákonit? Jako třeba kdo má nárok na nějakého předsedu výboru nebo funkci ve vedení sněmovny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek za 560 Kč. Cizinci se divili, co si Češi dají líbit

19:29 Zážitek za 560 Kč. Cizinci se divili, co si Češi dají líbit

Grilovaný celer za 560 korun, švestkové knedlíky za 285 korun, grilovaná klobása za 245 korun. I tak…