Profesor Keller o velké smlouvě mezi Evropou a USA: Nikdo netuší, co se chystá. Možná je to záměr

13.01.2015 16:56

Nad tím, že i když bychom teoreticky měli žít v informační společnosti, ve skutečnosti ale spíše žijeme ve společnosti dezinformační, se na svém blogu na webové stránce sociální demokracie zamýšlí europoslanec Jan Keller. Poukazuje na to, že prakticky každý by měl mít možnost vyhledat si pravdivé informace o dění, které ovlivňuje jeho život. "Bez znalosti takových informací se člověk nemůže svobodně rozhodnout,“ vysvětluje.

Profesor Keller o velké smlouvě mezi Evropou a USA: Nikdo netuší, co se chystá. Možná je to záměr
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Jan Keller
reklama

Skutečnost je ale podle Kellera trochu jiná. Zmiňuje například fakt, že na jihu se do Evropy valí proud uprchlíků z pásma totálně rozvrácených zemí. "Nevíme, proč byli smeteni diktátoři, s nimiž se ještě před nedávnem západní státníci vřele objímali a dodávali jim zbraně včetně chemických,“ píše Keller, podle něhož jde možná o to, kdo bude kontrolovat ropná naleziště. Možná byla ve hře také síla petrodolaru, nebo za tím stály důvody geopolitické. "Jenom naprostý naiva by se mohl domnívat, že cílem byla demokratizace tamních režimů,“ podotýká europoslanec.

Všímá si i toho, že ze Západu se Evropě dostává výzev, aby podepsala tajemnou smlouvu o obchodování s USA. "Jediné, co se o ní můžeme dozvědět, je tvrzení, že pro nás bude mimořádně výhodná. Žádné další detaily prozrazeny nebyly a nemají k nim přístup ani ti, kdo o ní mají hlasovat,“ posteskl si.

Vysvětluje, že v dezinformační společnosti jsou pravda a lež postaveny naroveň. „O faktech už nerozhoduje to, jak se udála, ale to, co si o nich lidé mají myslet. Veřejné mínění, které je v takové společnosti modelováno tokem nepravd a polopravd, je zpětně vydáváno za arbitra pravdy.“

Celý článek Jana Kellera najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

19:49 Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

Podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) není vláda schopna řídit zemi v době krize. Němcová hovoří r…