Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou. V zákulisí se už připravují politická rozhodnutí příznivá pro masovou imigraci do Evropy

30.06.2019 19:44 | Zprávy

GATESTONE INSTITUTE V některých zemích západní Evropy se při volbách do Evropského parlamentu projevily silné postoje ve prospěch obrany národní suverenity a evropské civilizace, odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů. Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Milliere, však ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku tvrdí, že ani to nezastaví pád Evropy ke dnu. Přispěje k tomu i úspěch Zelených, kteří jsou proti jakékoli obraně západní civilizace, svobodného podnikání a svobodných trhů. V zákulisí se údajně již připravují politická rozhodnutí příznivá pro pokračující masovou imigraci do Evropy.

Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou. V zákulisí se už připravují politická rozhodnutí příznivá pro masovou imigraci do Evropy
Foto: Repro Twitter Filippe Grandi
Popisek: Migrace - ilustrační foto

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní mainstreamová média tají. Autorem následujícího textu, který vyšel 9. června 2019 v anglickém originále, je profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Millière. Pro českou verzi Gatestone Institute ho společně přeložili Libor Popovský a Helena Kolínská a ParlamentníListy.cz ho publikují v plném znění.

Večer 26. května 2019 se italský místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini vyjádřil k výsledkům evropských voleb, takto: „Zrodila se nová Evropa!“ Strana, kterou vede, Liga, právě v Itálii vyhrála evropské volby a získala 34,3 procenta hlasů. Další strany onálepkované v Evropě jako „populistické“ také vyhrály: v Maďarsku získala aliance Fidesz-KDNP (Maďarská občanská aliance a Křesťanská demokratická lidová strana) 52,3 procenta hlasů. V Polsku vyhrála strana PiS (Právo a spravedlnost) se 45,4 procenta hlasů.

Pozoruhodný úspěch dokládá přetrvávající přání opustit EU

Rakouská lidová strana Sebastiana Kurze (ÖVP) dostala 34,6 procenta hlasů a Svobodná strana Rakouska (FPÖ), jeho spojenec, získala 17,2 procenta hlasů navzdory nedávnému skandálu, který vedl k rezignaci Heinze-Christiana Stracheho (FPÖ) z postu vicekancléře Rakouska (brzy potom, 27. května 2019, padla Kurzova vláda). Ve Spojeném království bylo vítězství strany Brexit – s 31,6 procenta hlasů – pozoruhodným úspěchem, který signalizoval přetrvávající přání milionů Britů opustit Evropskou unii. Ve všech těchto zemích se projevily silné „populistické“ postoje – obrana národní suverenity a evropské civilizace, odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů.

V mnoha evropských zemích však byly výsledky „populistů“ nepříliš radostné. Ve Francii sice strana Národní sdružení Marine Le Pen zvítězila, ale získala pouze 23,3 procenta hlasů, to je jen o 0,9 procenta hlasů více než získala strana Republiko vpřed!, kterou před třemi lety založil Emmanuel Macron. Francouzský prezident je extrémně nepopulární, ale v těchto volbách se to neprojevilo. Ve Švédsku dostali Švédští demokraté pouze 15,4 procenta hlasů, což je o dvě procenta méně než ve švédských všeobecných volbách v roce 2018. Alternativa pro Německo (AfD) získala 11 procent hlasů. V Belgii obdržela pravicová strana Vlams Belang (Vlámský zájem) 11,2 procenta hlasů. Ve Španělsku se pravicová strana Vox musela vypořádat s ještě větším zklamáním, když dostala jen 6,2 procenta hlasů. V Nizozemsku získalo Fórum pro demokracii 10,9 procenta hlasů. Strana pro svobodu Geerta Wilderse klesla na 3,5 procenta a v Evropském parlamentu již nebude mít poslance.

Slabé výsledky stran, které vládly Evropě po celá desetiletí

V posledních týdnech byla v Evropě často zmiňována „vlna populismu“, ale ta se ve volbách do Evropského parlamentu nekonala. „Populistické“ strany budou mít jen o něco více než dvacet procent křesel v Evropském parlamentu. To je dost na to, aby byly vyslyšeny, ale zdaleka ne dost na to, aby měly rozhodující vliv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Mluvit a mluvit

Podle vás je třeba o problémech, jako je třeba narůstající nezaměstnanost mluvit, ale podle mě mluvíte vy politici až moc. Naopak si myslím, že co neděláte je, že problémy lidí fakt řešíte. Tak třeba jak hodlá ANO řešit problém s nezaměstnaností, ale i s tím, že ti, co pracují, mají žalostně nízké m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Arménský postrach nebo bývalý mládežník ODS. Více o provokatérech z protivládních demonstrací

4:46 Arménský postrach nebo bývalý mládežník ODS. Více o provokatérech z protivládních demonstrací

„Když už děláme bordel, tak ho děláme nejlépe v ČeskoSlovensku,“ napsal kdysi kontroverzní youtuber …