Profesor koronarebel, senátor Žaloudík: Je to zmatené. Lidé už si z těch roušek dělají legraci

20.08.2020 21:05

Roušky nebudou povinné v restauracích, obchodech ani školách, takové je poslední stanovisko Ministerstva zdravotnictví. Senátor Jan Žaloudík (nestr. ČSSD) v pořadu Interview prozradil, jak vnímá tato rychle měnící se pravidla. Vtipy, které se v posledních dnech začaly po internetu šířit na roušky a koronavirus, podle jeho slov měly přijít už dávno v květnu, protože naše ekonomika zbytečně dlouho trpěla. „Pozitivita na COVID-19 ještě neznamená, že budeme zavírat společnost. Vytvořili jsme atmosféru, která je naprosto nepřijatelná,“ zdůraznil senátor s tím, že virus přitom rychle slábne.

Profesor koronarebel, senátor Žaloudík: Je to zmatené. Lidé už si z těch roušek dělají legraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., senátor

Senátor Žaloudík vyloučil, že by ministr Vojtěch podkopával práci a názory odborníků, se kterými se průběžně setkává, a že by šlo o populismus, když pouhý den poté, co Vojtěchův resort pravidla o nošení roušek představil, oznámil ministr po jednání s Babišem změny. „Odborníků na COVID-19 moc vychováno není. Já nevím, na základě jakých stanovisek k těmto změnám došlo,“ podotkl.

„Já sám jsem si zažil, že vznesu doporučení a často není respektováno. Vlastně mě to ani nepřekvapí,“ odvětil na otázku, jaké jsou podle něj pocity odborníků, kteří působí v Radě vlády pro zdravotní rizika, když jejich doporučení politik ze dne na den změní. „Nebyl bych z toho nějak znechucen, spíše je to normální stav. S námi se nikdo nebaví o řadě věcí...,“ krčil Žaloudík rameny.

„Věřejnost to celé vnímá jako zmatené, ale já to neumím hájit. Ministr se rozhodl vykopnout covidí míč a přehrál to najednou do oblasti společensko-politické, což svou masovostí překročilo dávno rámec zdravotnictví,“ konstatoval dále Žaloudík směrem k ministru Vojtěchovi.

Lidé už ve velkém začínají na adresu roušek veřejně vtipkovat a podle senátora dokonce vtípky na koronavirus měly začít už v květnu: „Už jsme se totiž ekonomicky docela dlouho poškozovali. Teď se zase poškozujeme různými dotačními mechanismy, které jsou zmatené,“ zmínil Žaloudík a nezapomněl připomenout ani rekordní schodek státního rozpočtu.

„Ve společnosti jsme vytvořili atmosféru, která je naprosto nepřijatelná. Teď jsme do toho zahrnuli ještě děti. Dětem vmáčkneme do hlavy roušky jako stálou regulaci, která může nastat za čtrnáct dní z důvodu zcela neadekvátních. Při spalničkách, planých neštovicích a dalších onemocněních jsme je přitom neučili roušky nosit,“ kroutil hlavou Žaloudík.

Na poznámku, že virus neslábne, se zasmál se slovy, že je tomu přesně naopak: „Virus slábne a slábne velmi rychle!“ začal porovnávat, kolik je v Česku reálně važně nemocných. „V médiích se neustále jen hovoří o tom, kdo je pozitivní,“ zlobil se senátor Žaloudík a doplnil: „Pozitivita na COVID-19 ještě neznamená, že budeme zavírat společnost!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…