Profesorka Dvořáková dále v rozhovoru pro internetový server Prvnízprávy.cz upozornila na pochybnou legitimitu současné ukrajinské vlády a varovala, aby připravovaná finanční pomoc Ukrajině neskončila v rukou místních oligarchů.
„Co mně přišlo podstatné, byla diskuse v ČSSD, která se týkala i určité opatrnosti ke konkrétnímu vedení Ukrajiny. Neboť asi největším rizikem při všech revolučních změnách je, zda toto vedení je schopno kontrolovat pohyby obyvatel, protesty, případně nějaká radikální vystoupení. Samozřejmě, pokud jsou plná náměstí lidí, kteří vládu podporují, tak ji to posiluje, ale pokud se například dohodnou kompromisy, tak je zase nutné, aby lidé z náměstí již odešli. Potom je totiž možné, že se lidé začnou chovat zcela nezávisle a pak není s kým jednat. Například i nejrůznější domobrany mohou představovat obrovské riziko, kdy se mohou vymknout z jakékoliv kontroly. Což jsme viděli při rozpadu bývalé Jugoslávie,“ cituje deník profesorku Dvořákovou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma