Programátoři začnou pracovat na novém systému k dálničním známkám

24.01.2020 6:32

Programátoři v rámci veřejného hackathonu #ZNAMKAMARADA dnes začnou pracovat na novém e-shopu s dálničním známkami. Naprogramovat ho chtějí během víkendu a v pondělí následně zdarma předat státu. Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Programátoři začnou pracovat na novém systému k dálničním známkám
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač
reklama

Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

„Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama!" uvedl organizátor akce majitel české pobočky reklamní agentury WMC a digitální agentury Actum Tomáš Vondráček.

Výzvu k naprogramování e-shopu zveřejnil minulý pátek na svém profesním LinkedIn profilu. „Nikdy jsem netušil, jakou lavinu dokáže spustit výzva, která poukazuje na zbytečné investice peněz tam, kde je řešení již hotové či se dá pořídit za několikanásobně nižší částku. Výzvu si vzali za své největší hráči e-commerce. Dálniční známky již nabízí Alza.cz, Pilulka.cz a další," dodal.

Hackathon se uskuteční ode dneška do neděle v sídle Vondráčkovy společnosti Actum v budově Visionary v pražských Holešovicích.

Zakázka na informační systém a e-shop s elektronickými dálničními známkami už stála křeslo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Podle odborníků i politiků je výrazně předražená, navíc nevzešla z otevřeného tendru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

21:07 Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené m…