Promlouvá ruská počítačová expertka, kterou obviňují z porážky Clintonové. Nesmyslné obvinění z USA jí zničilo kariéru

07.01.2017 19:14 | Zprávy
autor: vam

Mladá odbornice na kybernetickou bezpečnost Alisa Ševčenková odmítá, že by jako hackerka zasahovala do amerických prezidentských voleb. Informoval o tom server Novinky.cz.

Promlouvá ruská počítačová expertka, kterou obviňují z porážky Clintonové. Nesmyslné obvinění z USA jí zničilo kariéru
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Server připomíná, že americké tajné služby v pátek prohlásily, že mají důkazy o zásahu ruských hackerů do prezidentských voleb. Vláda koncem roku ukázala mimo jiné na mladou odbornici na kybernetickou bezpečnost Alisu Ševčenkovou.

Ta se nyní rozhodla promluvit. Někdejší expertka společnosti Kaspersky Lab tvrdí, že je to nesmysl. Zařazení na černou listinu USA mi každopádně poškodilo kariéru, řekla britskému deníku The Guardian.

Celý text je ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinský kolotoč. „50 feťáků pošleš autobusem. Až umřou, pošleš další.”

8:15 Ukrajinský kolotoč. „50 feťáků pošleš autobusem. Až umřou, pošleš další.”

Ukrajinci nalezli recept, jak potřít ruské infiltrační taktiky. Je prý krutý, ale funguje. Aby ochrá…