Propastný rozdíl v oblíbenosti. Takhle to vypadá u Haška a Krnáčové

26.08.2015 14:58

Nový průzkum společnosti SANEP ukazuje, že hejtman Jihomoravského kraje už rok sedí na pomyslném trůnu oblíbenosti mezi šéfy krajů. Kladně jeho práci hodnotí padesát procent respondentů. Na druhém konci žebříčku najdeme pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou, jejíž působení ve funkci oceňuje jen 19 procent dotázaných.

Propastný rozdíl v oblíbenosti. Takhle to vypadá u Haška a Krnáčové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

„V čele hodnocení představitelů územně samosprávných celků – krajů, mezi něž patří i hlavní město Praha, je již od dubna loňského roku hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek. Ten tak s aktuálním ziskem v souhrnu 50,9 % kladných hlasů obyvatel Jihomoravského kraje zůstává jediným hejtmanem, který získal nadpoloviční podporu obyvatel svého kraje,“ píše agentura.

Na druhém místě se taktéž již delší dobu drží jihočeský hejtman Jiří Zimola (oba ČSSD), jehož práci kladně ohodnotilo 48,7 procenta dotázaných. Třetí zůstává komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Pod čtyřiceti procenty kladných odpovědí se ocitl olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který se tak umístil na čtvrtém místě. Páté místo obsadil Jiří Běhounek (ČSSD) z Vysočiny, šestý je středočeský hejtman Miloš Petra (ČSSD) a sedmý hejtman Libereckého kraje Martin Půta za Starosty pro Liberecký kraj.  

„Nejhůře hodnocenou zůstává již od prosince minulého roku první žena v čele pražského magistrátu, pražská primátorka Adriana Krnáčová. Ta vystřídala na primátorském postu Tomáše Hudečka. I přesto, že hnutí ANO zvítězilo v loňských pražských komunálních volbách, Adriana Krnáčová, která stála v čele kandidátky tohoto hnutí, nadále u Pražanů příliš důvěry nezískala. Aktuálně svou spokojenost s činností Adriany Krnáčové tak vyjádřilo v souhrnu pouze 19,1 % dotázaných obyvatel hl. města Prahy,“ doplňuje SANEP.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

6:11 Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané r…