Proruské zatýkání: Jen houšť. A na Hradčany! vzkazuje Pekarová

21.04.2021 12:56 | Ze sítí

Jakub Janda, generál Petr Pavel, Markéta Pekarová Adamová nebo Tomasz Peszyński. Ti všichni jásají nad tím, že „proruské struktury“ dostávají kapky. Reagují tak na zátah policie proti celkem pěti příslušníkům domobran, kteří měli organizovat výjezdy bojovníků na Donbas.

Proruské zatýkání: Jen houšť. A na Hradčany! vzkazuje Pekarová
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Markéta Pekarová Adamová (*1984, Litomyšl) je česká politička, od roku 2019 předsedkyně TOP 09

Média ve středu ráno přinesla informace o stovkách policistů, které se v noci z úterka na středu měly účastnit zátahu na členy paramilitárních spolků. Ti měli sami jezdit bojovat na Donbas, případně tyto výjezdy organizovat. Informaci jako první přineslo Aktuálně.cz článkem podepsaným dvojicí redaktorů Lukáš Valášek - Ondřej Kundra.

Ke zprávě se rychle vyjádřil generál ve výslužbě a potenciální prezidentský kandidát Petr Pavel. „V souvislosti s dnešním nočním zásahem NCOZ se mi vybavila jedna součást náborové základny ruských zpravodajských služeb u nás. Jsou různé způsoby uctění památky zesnulých při osvobození naší země. Hrdý a důstojný a pak třeba tento,“ napsal s fotografií ruského motorkářského spolku „nočních vlků“, kteří si v květnových dnech přijíždějí do Prahy připomenout konec 2. světové války.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová má ze zadržení těchto „Čechů“, co bojují po boku Rusů, nefalšovanou radost. „Pátá kolona je konečně pod drobnohledem OČTŘ, jen houšť a větší kapky,“ jásá poslankyně.

 

 

A přidala radu, kam by ty „větší kapky“ měly směřovat. „Pokud jde o pátou kolonu Ruska je výrazná aktivita také v okolí Hradčan,“ doporučuje orgánům činným v trestním řízení. Její twitteroví přátelé ji však opravili, že je třeba vyrazit do „LDN Lány“.

Radost má samozřejmě i Jakub Janda, pro kterého je boj proti ruskému vlivu hlavní položkou grantových formulářů. „Ruský stát na českém území řídil skupinu teroristů - českých občanů, kteří pod vedením ruské vojenské rozvědky (GRU) jezdili páchat terorismus na Ukrajinu,“ psal na Facebook s radostným dovětkem, že dnes v noci byla skupina pozatýkána.

A Janda má jasno, jak by měla akce pokračovat: „Na českém území zbývá 111 ruských diplomatických pracovníků. Měli bychom je okamžitě všechny vyhostit a nechat tu pouze ruského velvyslance.“

Tomasz Peszyński, někdejší aktivista Pražského Majdanu a později zakladatel unijní píárové skupiny Pulse of Europe, byl ještě nadšenější: „V celé ČR proběhla razie proti českým spolupracovníkům ruských tajných služeb. Se uvidí, kdo je zrádce a kdo jen užitečný idiot,“ napsal.

Později ještě dodal, že „Na Hradě nebyli. Prezident má imunitu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesbotoč. DJ „Potrat“. Pekarová. Soulož při fetu. Prague Pride překoná sebe samu

10:21 Lesbotoč. DJ „Potrat“. Pekarová. Soulož při fetu. Prague Pride překoná sebe samu

Jak ParlamentníListy.cz včera informovaly, v Praze se rozbíhá festival Prague Pride. Akce, zaměřená …