Prostě bordel. Výpověď o tom, co se stalo včera

23.03.2016 7:05

Úterní atentáty v Bruselu, které si vyžádaly přes třicet mrtvých, spíše poukazují na situaci v Belgii než na schopnosti teroristů páchat atentáty po světě. Starosta Vilvoordu, ležícího na předměstí Bruselu, Hans Bonte nedávno dokonce označil belgická bezpečnostní opatření za „dokonalý příklad organizovaného chaosu“. Píše o tom server Novinky.cz.

Prostě bordel. Výpověď o tom, co se stalo včera
Foto: wikipedia
Popisek: Belgická vlajka.

Slabiny belgických bezpečnostních sil ukazuje už to, jak dlouho trvalo nalezení Salaha Abdeslama, který se ukrýval v bruselské čtvrti Molenbeek. Vypovídá to také o neschopnosti belgických bezpečnostních sil se infiltrovat mezi muslimské radikály. Abdeslama totiž objevili až náhodou při rutinní razii.

Celý text je ZDE

Belgie je striktně rozštěpená mezi Vlámy a Valony, což například opakovaně bránilo sestavit po volbách vlády, a to nejen po dobu celých měsíců, ale i let. Projevuje se to i na funkčnosti federálních institucí včetně soudnictví, tajných služeb a policie. Vzhledem k silné regionalizaci se ale obtížně daří ustavovat i federální vyšetřovací týmy, natož zajistit spolupráci mezi odděleními ve valonské a vlámské části Belgie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…