Protáhlé... Obličeje. Michal Hašek náměstkem Hamáčka. Zeman se zasměje

27.04.2021 12:32 | Zprávy

Někdejší hejtman ČSSD dostal post náměstka na Ministerstvu vnitra, které řídí Jan Hamáček. A hned se zvedla vlna kritiky. Miroslav Kalousek zmínil Miloše Zemana.

Protáhlé... Obličeje. Michal Hašek náměstkem Hamáčka. Zeman se zasměje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek, bývalý jihomoravský hejtman a exšéf Asociace krajů ČR

Poté, co se dosud blízký spolupracovník Jana Hamáčka Jakub Kulhánek stal novým ministrem zahraničí, přivedl si Hamáček na ministerstvo nového spolupracovníka. Svým náměstkem jmenoval dobře známého Michala Haška, bývalého hejtmana Jihomoravského kraje.

Jan Hamáček věří, že Hašek bude pro Ministerstvo vnitra posilou, protože už jako předseda Asociace krajů pomáhal při tvorbě dotačních titulů pro dobrovolné hasiče.

„Současně říkám jasně, že jmenování Michala Haška náměstkem není návratem Michala Haška do volených funkcí. Michal nastupuje do úřednické pozice, projde bezpečnostní prověrkou, o kterou si okamžitě požádá, bude se věnovat odborné práci v resortu a tak jako nekandidoval do žádné pozice na sjezdu ČSSD, nebude kandidovat ani v letošních sněmovních volbách,“ zdůraznil Hamáček.

„Pokud Michal Hašek ve své minulosti udělal vedle mnoha dobrých věcí také nějaké chyby, buď z pozice hejtmana nebo poslance, tak to beru za kapitolu uzavřenou, on se za ty chyby omluvil a odešel z politiky. Já budu jeho práci v resortu hodnotit pouze pohledem současnosti a vás žádám o to samé,“ dodal ministr vnitra.

Poté dostal slovo Michal Hašek a prozradil, že nabídku na příchod na vnitro dostal minulý týden a této nabídky si podle svých slov velmi vážil.

„Jeden z úkolů, který jsem dnes dostal od pana ministra, je připravit takovou základní analýzu toho, jak fungovalo krizové řízení a jak fungovala krizová legislativa ve spolupráci s kraji a s obcemi v době pandemické krize tak, aby na konci mohly být náměty pro úpravu legislativy,“ pravil Hašek.

Momentálně prý přerušuje svou advokátní praxi, ke které se vrátí, až na Ministerstvu vnitra skončí. I Hašek zdůraznil, že nikam nehodlá kandidovat.

Jan Hamáček byl hned byl za své rozhodnutí angažovat Michala Haška kritizován.

Novinář Deníku N Lukáš Prchal předvedl, jak rychle umí Jan Hamáček měnit názory.

„Ještě nedávno mi ministr vnitra Hamáček na mé otázky tvrdil, že pan Michal Hašek se nestane náměstkem ministra vnitra... Dnes jej jmenoval do funkce,“ konstatoval Prchal.

„Michal Hašek si požádal o bezpečnostní prověrku, kterou jako náměstek ministra vnitra potřebuje... Ano, prověrka se ale vyřizuje běžně zhruba půl roku... za půl roku bude co? Po volbách a prověrka zřejmě už nebude potřeba...,“ doplnil.

A nakonec konstatoval, co by potřebovala celá Česká republika. „Omlouvám se, ale tahle země by potřebovala dovolenou...,“ uzavřel své udivení nad počínáním Jana Hamáčka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …