Proti KSČM budeme protestovat třeba celé čtyři roky, prohlašuje student

19.12.2012 17:58 | Zprávy

Jihočeský student Šimon Heller, jeden z organizátorů protestů proti KSČM v Jihočeském kraji, tvrdí, že studenti budou v protestech pokračovat třeba celé čtyři roky. Jejich cílem je totiž např. i to, aby na příští volby nerezignovali, jak se to dělo letos, a přišlo jich co nejvíc. Nelíbí se mu také postup hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD).

Proti KSČM budeme protestovat třeba celé čtyři roky, prohlašuje student
Foto: KSČM
Popisek: KSČM pro krajské volby

Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Šimon Heller z pedagogické fakulty v Českých Budějovicích, jeden z předních představitelů studentů protestujících proti možnosti, že by krajský resort školství řídili komunisté. Jihočeští studenti nejsou ve svém vzdoru osamoceni. Podpořili je jejich kolegové z dalších koutů republiky i řada českých osobností. Faktem však je, že sami studenti již nadvládu komunistů nezažili. Není to tedy tak, že jsou jen loutkami pravicových stran, jak tvrdí odpůrci těchto protestů?

Nejde o recesi

"Cílem hladovky bylo upozornit na tento problém. Nelíbí se nám, že komunisté nakupují do krajských vlád, protože komunistickou stranu považujeme za nedemokratickou a myslím, že se nám podařilo upozornit na tento problém," uvedl v úvodu pořadu Heller.

Následně dodal, že pouze jednodenní hladovku vyhlásili s ohledem na zdraví zúčastněných osob, nejde prý o žádnou recesi, ani o snahu žít zdravě před vánocemi, jak naznačují mnozí občané např. na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O2 zase nešel internet. Odborník slyšel radu zákazníkům a začal se smát

13:44 O2 zase nešel internet. Odborník slyšel radu zákazníkům a začal se smát

Jeden ze tří velkých hráčů na českém telekomunikačním trhu, operátor O2, má znovu problémy. Ráno pot…