Protiislámský docent Konvička přinesl do sněmovny zákon: Každou církev prověří BIS!

13. 1. 2015 16:17

Návrh novely zákona, která by zpřísnila pravidla pro registrace církví, představil v Poslanecké sněmovně společně se zákonodárci z hnutí Úsvit docent Martin Konvička z iniciativy "Islám v ČR nechceme".

Protiislámský docent Konvička přinesl do sněmovny zákon: Každou církev prověří BIS!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek
reklama

Docent Martin Konvička vystoupil s poslanci hnutí Úsvit jménem iniciativy "Islám v ČR nechceme“. "Naším cílem je zatlačit militantní islám, který je podle nás nebezpečím pro demokracii,“ myslí si Konvička.

Pak představil návrh, který jeho organizace sepsala a nyní jej nabízí poslancům. Principiálně se jedná o drobnou novelu zákona o církvích. Mění úpravu pravidel pro registraci druhého stupně, která zakládá právo zřizovat školy, vyučovat na veřejných školách, nebo například praktikovat v armádě.

Do podmínek, které musí žádající církev o tento stupeň registrace splňovat, by se nově měl zařadit bod: "Nevzbuzuje důvodnou obavu z ohrožení zahraničních zájmů země, neohrožuje veřejnou bezpečnost a pořádek." Toho má být dosaženo tím, že by se k udělení registrace druhého stupně obligatorně vyjadřoval Úřad pro zahraniční styky a informace, Bezpečnostní a informační služba a Vojenské zpravodajství.

Poslanec hnutí Úsvit Karel Fiedler pak jako zástupce hnutí v petičním výboru informoval, že na základě petice veřejnosti výbor požádal Ministerstvo kultury o vyjádření, zda Ústředí muslimských obcí jako vrcholný představitel vyznavačů islámu v Česku nevykonává svou náboženskou činnost v rozporu s Listinou základních práv a svobod. Ministerstvo kultury ani po čtvrt roce neposkytlo stanovisko a poslanec jej vyzval, aby tak urychleně učinilo, protože veřejnost zejména v posledních dnech neobyčejně zajímá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…