Protiúder Válkové: S Dohnalem jsem osobní dialog skončila

16.04.2014 18:59 | Zprávy

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) se ve vyjádření pro Českou televizi ostře vymezila vůči mediálnímu výstupu bývalého ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala. Zdůraznila, že osobní dialog s ním skončila a dále bude pokračovat dialog právní, neboť i on musí nést patřičnou odpovědnost za svá neuvážená tvrzení.

Protiúder Válkové: S Dohnalem jsem osobní dialog skončila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková

Ministryně slova Petra Dohnala označila za nesmyslná. Jako právnička prý postupovala plně v souladu se zákonem. Ve své argumentaci prý užil neuvážené výroky. „Dostanete mě do dialogu s panem Dohnalem. Já ho po té právní stránce vedu a po té osobní stránce jsem s ním skončila," poznamenala Válková. Jednoznačně Dohnalovi vyčetla, že zpochybnil postavení stávajícího šéfa Vězeňské služby ČR Pavla Ondráška, za což musí nést v případě potřeby i právní odpovědnost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…