Provládní ekonomové škodí naší ekonomice, píše Paroubek

23.11.2012 19:41

Reformy Nečasovy vlády z popudu provládních ekonomů, jako je Páral, Zlámalová, Kohout a Kříž, jako by vypadly z dílny sovětských úderníků, Korabelnikové a Stachanova. Myslí si to Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21. A česká ekonomika je tak podle něj odsouzena k dalšímu poklesu.

Provládní ekonomové škodí naší ekonomice, píše Paroubek
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Rovněž stachanovci totiž plodili ohromné hromady výrobků, ale současně také hromady zmetků,“ napsal Paroubek pro server Vaševěc.cz. Zmíněné ekonomy kritizuje především za to, jak balamutí lidi slovy o tom, jak se máme výborně a že není žádný důvod pro jakoukoliv skepsi.

„Po promítnutí inflace let 2009 – 2012 je pokles reálné úrovně HDP v letošním roce zhruba o desetinu pod úroveň roku 2008 (!). Tomu se říká debakl hospodářské politiky vlády a to je zcela pochopitelný důvod pro blbou náladu,“ míní a podotýká, že on sám byl českým premiérem v letech s nejvyššími tempy růstu, tedy v roce 2005 a 2006.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Česká ekonomika bude prý klesat dál

A pro ekonomy má i radu: spíše nežli do minulosti by prý měli nahlédnout přes rameno svým kolegům z pravicových vlád. „Všechny evropské vlády, pravicové a pochopitelně i levicové, už nějakou dobu pracují pro obnovu hospodářského růstu,“ poukazuje Paroubek. Ve střední Evropě už jsme tak jedinou zemí, která letos vykazuje pokles HDP.

Pesimismus si zachovává i v otázce budoucího vývoje české ekonomiky. Neočekává totiž nic jiného než její další pokles. „Není totiž jediný důvod, proč očekávat růst spotřeby obyvatelstva či růst spotřeby vlády. Bohužel, ani český export neporoste do nebe, zejména s ohledem na očekávané problémy s odbytem osobních aut,“ uvedl. A ekonomové by podle něj měli zpytovat svědomí, na kolik je to celé i jejich vina.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…