Provokace? Doutnající ruská ambasáda, školka zasažená dělostřelectvem... Kolují mrazivá videa z Ukrajiny

18.02.2022 6:58 | Zprávy

Vyhrocená situace mezi Ruskem a Ukrajinou eskaluje. Moskva dnes obvinila Kyjev ze sílících provokací na frontě s proruskými separatisty v Donbasu na východě Ukrajiny. Ukrajinské vládní síly útok popřely, viní je naopak z ostřelování vlastních pozic. Podle ukrajinské strany byla v luhanské oblasti zasažena i školka. Nyní se na internetu objevilo video hořícího domu, údajně nacházejícího se v té samé vesnici, v níž byla rozstřílena školka, pravost záběrů zatím není potvrzena.

Provokace? Doutnající ruská ambasáda, školka zasažená dělostřelectvem... Kolují mrazivá videa z Ukrajiny
Foto: Repro: Twitter
Popisek: Údajne hořící dům v Luhanské oblasti na Ukrajině

Proruští separatisté na východě Ukrajiny obvinili ukrajinskou armádu, že je dnes brzy ráno čtyřikrát ostřelovala minomety, čímž porušila minské dohody. Ukrajinská armáda naopak obvinila z porušování příměří separatisty, v prohlášení označené za „ruské žoldnéře“, že dělostřeleckou palbou poškodili nádraží a školku ve městě Stanycja Luhanska, které se nachází v Kyjevem spravované části Donbasu.

„Civilní infrastruktura je poškozena. Vyzýváme všechny partnery, aby neprodleně odsoudili toto závažné porušení minských dohod ze strany Ruska, které zhoršuje i tak napjatou situaci,“ uvedl šéf ukrajinské diplomacie Dmytra Kuleby na svém twitteru.

V Kyjevě také vychází kouř z ruské ambasády a po internetu kolují záběry, které ukazují hořící dům v luhanské vesnici, kde byla dnes zasažena i zmíněná školka. Nikdo však nebyl zraněn. Pravost záběrů zatím nebyla potvrzena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Proti komu bojujete chápu

Ale má otázka je s kým? Respektive s kým byste pak chtěli vládnout? Na to vládnout sami asi mít nebude (myslím hlasy) a jestli jste proti této vládě a pirátům, tak kdo vám pak zbývá? Opravdu je pro vás přijatelnější SPD nebo komunisté než třeba ODS nebo STAN? Děkuji za vyjádření. Saudová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přemluv dědu“ nefunguje. Novinář vyjel do Krnova. Co zažil, šokuje pražskou bublinu

13:08 „Přemluv dědu“ nefunguje. Novinář vyjel do Krnova. Co zažil, šokuje pražskou bublinu

Česká republika dlouhodobě čelí výraznému politickému a společenskému rozdělení, které se promítá do…