Prů*er pro Nečase. Lítá v tom znovu

04.05.2020 15:30

Server Aktuálně.cz zjistil, že expremiér Petr Nečas bude čelit další obžalobě. Státní zástupce Jan Lelek tvrdí, že Nečas neříkal pravdu, když před soudem promlouval v kauze své ženy Jany Nečasové, dříve Nagyové. A Lelek expremiéra žene za křivou výpověď před soud. V krajním případě mu hrozí až tříletý trest.

Prů*er pro Nečase. Lítá v tom znovu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem
reklama

Expremiér Petr Nečas se znovu ocitne před soudem. Žene ho tam státní zástupce Jan Lelek, který tvrdí, že v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, v níž hrála jednu z hlavních rolí žena Jana Nečasová, neříkal Nečas pravdu, když promlouval ve prospěch své ženy.

Anketa

Chcete, aby byl Pavel Novotný zvolen poslancem PS PČR?

4%
96%
hlasovalo: 27144 lidí

Trestní věc obviněného RNDr. Petra Nečase napadla ke zdejšímu soudu dnešního dne,“ oznámila v pondělí dopoledne místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. „Obžalován je za dva přečiny křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku,“ dodala ještě.

V krajním případě by expremiérovi mohly hrozit až 3 roky vězení, ale při pravomocném odsouzení za tento zločin častěji bývá ukládán podmíněný trest.

Nečas na počátku tvrdil, že o sledování své někdejší manželky Radky nevěděl, ale později svou výpověď změnil a konstatoval, že jej sám posvětil. Zákon totiž říká, že premiér smí úkolovat tajnou službu, zatímco tehdejší ředitelka jeho kabinetu Nagyová na něco takového neměla právo.

Pořízené odposlechy prý svědčí spíše o tom, že pravdivá může být spíše první verze Nečasova prohlášení, na což poukázal i Obvodní soud pro Prahu 1, který se případem zabýval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka sbírá peníze proti Zemanovi. Bude soud. I vy můžete přispět

19:15 Šarapatka sbírá peníze proti Zemanovi. Bude soud. I vy můžete přispět

Radní České televize Zdeněk Šarapatka vytáhl do boje proti lžím prezidenta Miloše Zemana. Impulzem b…