Průšvih: Arab se rozpovídal o Faltýnkovi. Ten vzkázal, že zvrací

24.02.2020 11:01

Policie se už dva roky věnuje rozplétání korupční kauzy na radnici městské části Brno-střed. Vedle lokálních politiků a podnikatelů narazili vyšetřovatelé i na jméno, které odkazuje k nejvyšším patrům politiky. Kontroverzní podnikatel iráckého původu Mohamed Basman Ali Hama Jaza se před strážci zákona rozhovořil o synovi Jaroslava Faltýnka, šéfa poslaneckého klubu hnutí ANO, Jiřím Faltýnkovi.

Průšvih: Arab se rozpovídal o Faltýnkovi. Ten vzkázal, že zvrací
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Z titulu své pozice u Tepláren Brno (Jiří Faltýnek) přímo ovlivňuje veřejné zakázky zadávané tímto subjektem spřízněným firmám,“ citoval server Aktuálně.cz z policejních záznamů, které má k dispozici. Faltýnek mladší je proto už také v hledáčku policie.

Podle serveru Seznam Zprávy na Jiřího Faltýnka ukazují i odposlechy, které policie získala v souvislosti se sledováním jiných osob. Světlo do korupční chobotnice vnesl možná podnikatel Mohamed Basman Ali Hama Jaza

Slyšel jsem, že nový systém vymyslel mladý Faltýnek. Tento systém spočíval ve vypisování zakázek do 2,5 milionu korun, kde je výběr pouze ze tří uchazečů. U těchto zakázek se následně navýšily vícenáklady, které pak stačí posvětit na radnici. Nikdo další to neřeší,“ řekl v červnu 2018 Jaza vyšetřovatelům.

Faltýnek mladší jeho tvrzení odmítl. Příslušnou SMS prý dokonce doprovodil i zvracejícím smajlíkem. Serveru Seznam Zprávy sdělil, že podnikatele Jazu prý nikdy neviděl.

Podnikatel iráckého původu policistům také sdělil, že když se v roce 2014 moci chopilo v Brně-střed hnutí ANO, jen naskočilo do zakázkového vlaku, ve kterém původně figurovaly osoby napojené na ODS a ČSSD.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…