Průšvih Langšádlové. Strašila penězi Kremlu. Narazila i u svých. Nejen ona

08.06.2022 15:33 | Ze sítí

Debata mezi místopředsedkyní Sněmovny Olgou Richterovou (Piráti) a místopředsedou Aliance pro rodinu Janem Gregorem, jež se odehrála v pořadu 360° na CNN Prima NEWS, má dohru. Gregor totiž zvažuje žalobu. A ohlasy na Alianci pro rodinu se plní i sociální sítě. Mimo jiné se přidala i ministryně pro vědu Helena Langšádlová (TOP 09).

Průšvih Langšádlové. Strašila penězi Kremlu. Narazila i u svých. Nejen ona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová, ministryně pro vědu, výzkum a inovace

Pořad 360° na CNN Prima NEWS se změnil v ostrou hádku. Tématy bylo nejen manželství pro všechny, které chce otevřít v Poslanecké sněmovně koalice PirSTAN, ale také údajně pochybné financování Aliance pro rodinu z Kremlu. 

Gregor se v pořadu podivil právě nad otevřením tématu manželství pro všechny, protože podle jeho slov průzkumy veřejného mínění ukazují, že podpora stejnopohlavních manželství klesá. „Lidé pro to mají porozumění, ale jde i o práva dětí. Biologická realita je daná, a jestli nechceme mazat kapitoly z učebnic biologie, tak dítě může vzniknout jen ze spojení ženy a muže,“ poznamenal v pořadu Gregor. 

Právě proti tomu se ohradila Richterová, podle níž děti dnes z mnoha svazků nemají dostatečnou právní jistotu. „Vaše argumentace je stylem, že manželství, kde děti nebudou – třeba u lidí vyššího věku nebo u svazků, kde dítě nepřijde – byla méněcenná. Tak to přece není. Nežijeme ve středověku,“ zmínila Richterová a hovořila i o proměnách společnosti a o tom, že nemáme otroctví. Žena není majetkem muže, řekla. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Až bude to referendum o EU…“ Vidlák konečně za STAČILO!

10:04 „Až bude to referendum o EU…“ Vidlák konečně za STAČILO!

VIDLÁKŮV TÝDEN Konečná odpověď, jak to STAČILO! myslí s referendem o EU? „Nebojte, až bude na stole …