Průzkum Phoenix Research: Nejlépe z europoslanců jsou na tom Ransdorf s Pospíšilem

06.02.2015 9:45

Historicky první průzkum známosti a popularity českých europoslanců má dva vítěze. Ve výzkumu, který provedla agentura Phoenix research ve dnech 20. 12. 2014–30. 1. 2015 na vzorku 1422 respondentů metodou on-line, zvítězil v kategorii známosti Miloslav Ransdorf (KSČM), v kategorii popularity pak Jiří Pospíšil (nestraník zvolený za TOP 09).

Průzkum Phoenix Research: Nejlépe z europoslanců jsou na tom Ransdorf s Pospíšilem
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf
reklama

Na otázku „Znáte poslance Evropského parlamentu?“ lidé nejčastěji odpovídali kladně v případě dlouholetého europoslance Miloslava Ransdorfa, kterého znalo 78 procent respondentů. Na druhém místě skončil Pospíšil se ziskem 71 procent, na třetím Pavel Telička (nestr. za ANO) se 62 procenty.

Nejméně známým europoslancem je lidovec Svoboda

Jako nejméně známí poslanci EP z průzkumu vyšli Pavel Svoboda (KDU-ČSL), kterého neznalo 98 % respondentů, Petr Ježek (nestr. za ANO) – neznalo jej 97 % účastníků výzkumu. Třetím nejméně známým českým europoslancem je Miroslav Poche (ČSSD), kterého neznalo 94 % dotázaných.

Nejpopulárnějším poslancem EP je Jiří Pospíšil, který je sympatický 52 % respondentů. Pomyslnou stříbrnou pozici v oblíbenosti získal Pavel Telička (nestr. za ANO) se ziskem 26 %, bronzovou pozici pak Ransdorf s 24 %. Ten se ale současně stal i nejméně oblíbeným europoslancem se 17 % negativního hodnocení.

Dalšími nejméně oblíbenými českými europoslanci jsou Jaromír Štětina a Stanislav Polčák (oba za TOP 09 a STAN), shodně se 16 % negativních hodnocení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

13:24 Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

V Prostoru X herec Miroslav Donutil komentoval současná opatření. Že je nedodržují ti, kdo je nařizu…