Průzkum: Voliči ČSSD chtějí Hamáčka, ne Petříčka

18.02.2021 12:14

Agentura SANEP věnovala pozornost situaci v ČSSD. Ukázalo se, že Tomáš Petříček s úmyslem kandidovat na předsedu strany narazil především u svých vlastních voličů. V čele strany by ho rádo vidělo jen asi 18 procent sympatizantů strany. A to není jediný Petříčkův problém.

Průzkum: Voliči ČSSD chtějí Hamáčka, ne Petříčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Anketa

Jste pro otevření obchodů?

66%
34%
hlasovalo: 8988 lidí

Ministr zahraničí Tomáš Petříček oznámil, že hodlá kandidovat na předsedu ČSSD. Sociální demokracie je demokratickou stranou, která nestojí na jediném muži, takže Petříčkovi v ohlášené kandidatuře nic nebrání. Až na voliče. Ukazuje se totiž, že s Janem Hamáčkem je spokojena velká většina voličů a sympatizantů této strany. Zatímco Hamáčka v čele strany podpořilo přes 70 procenta respondentů, za Petříčka se postavilo jen 18 procent příznivců ČSSD. Nedůvěru Hamáčkovi vyjádřilo jen 22 procent respondentů.

Petříček patří k těm politikům ČSSD, kteří se staví kriticky k premiérovi Andreji Babišovi, ač sedí v jeho vládě. Jenže většina respondentů by neviděla ráda, kdyby sociální demokraté opustili Babišovu vládu.

„Pro setrvání ve vládní koalici se vyslovila necelá polovina (47,3%), proti  pak  38,6  procent.  Jasno  v této otázce nemá 14,1 procent voličů a sympatizantů této strany,“ uvedla agentura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…