Průzkum plný paradoxů: Nejvíc spokojeni jsou dnes voliči koalice SPOLU

17.09.2021 8:28

Průzkum agentury Median pro MF Dnes ukázal pár paradoxů. Odhalil, že voliči ČSSD nejsou spokojeni s koaliční vládou ANO a ČSSD. Ukázal také, že se stávající politickou situací jsou nejvíce spokojeni voliči pravicové koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09. Spokojenost se stávající situací vyjadřuje 20,2 procent voličů koalice SPOLU. U voličů ANO vyjadřuje spokojenost necelých 20 procent a u ČSSD je to dokonce jen 17,7 procenta.

Průzkum plný paradoxů: Nejvíc spokojeni jsou dnes voliči koalice SPOLU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Agentura Median přinesla průzkum, který ukazuje, že s vládou ANO a ČSSD je spokojeno asi 60 procent voličů ANO. 40 procent voličů ANO s vládou spokojeno není, ale není bez zajímavosti, že i ty si Andrej Babiš dokázal udržet. Pokud už ho někteří zklamaní voliči opustili, odešli k SPD Tomia Okamury nebo k Přísaze Roberta Šlachty.

Ukázalo se také, že s celkovým vývojem v České republice, nikoli jen s vládou, jsou nejvíce spokojeni voliči pravicové koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09. Spokojenost se stávající situací vyjadřuje 20,2 procent voličů koalice SPOLU. U voličů ANO vyjadřuje spokojenost necelých 20 procent a u ČSSD je to dokonce jen 17,7 procenta.

„Ukazuje to, že Andreji Babišovi se daří i po sedmi letech ve vedení vlády – ať už jako vicepremiérovi, nebo premiérovi – stále oslovit a udržet i kritické voliče na své straně, aniž by odešli k opoziční konkurenci,“ řekl k výsledku politolog Jan Kubáček.

Voliči Přísahy a Tomia Okamury však zároveň vyjadřují největší skepsi v tom, že se Česko volbami nějak změní.

ČSSD by se podle politologa měla mít na pozoru. „Ač je ČSSD koaliční stranou, ukazuje se, že její volič ji trestá svou nepřízní a malou ochotou jít k volbám,“ poznamenal.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

10:44 Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

Mnozí čeští politici zaujímají odmítavý postoj k úmyslu rodící se vlády budoucího německého kancléře…