Průzkum pro veřejnoprávní ČTK: Většina českých firem souhlasí s protiruskými sankcemi

15.10.2014 17:30 | Zprávy

Téměř 70 procent tuzemských firem se domnívá, že postup Západu vůči Rusku je po událostech na Ukrajině správný, neboť je třeba hájit demokratické hodnoty. Vyplývá to z průzkumu, který pro ČTK uskutečnila ČSOB v polovině září mezi více než 500 tuzemskými podniky.

Průzkum pro veřejnoprávní ČTK: Většina českých firem souhlasí s protiruskými sankcemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí v Praze se sešli odpůrci sankcí proti Rusku a zastánci Vladimira Putina

Stejný podíl firem míní, že ekonomické ztráty kvůli sankcím z ruské strany pro Evropu příliš vysoké nejsou, a tudíž je nasnadě je podstoupit, aby pomohly Ukrajině.

Polovina firem by sankce ještě přitvrdila

„Téměř 70 procent firem považuje sankce za správné opatření a zároveň se domnívá, že ekonomické ztráty Evropy nejsou příliš velké. Je zajímavé, že téměř polovina z nich by sankce dokonce přitvrdila,“ komentoval výsledky výkonný ředitel útvaru Firemní bankovnictví ČSOB Petr Manda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Petr Sadovský byl položen dotaz

Co přesně myslíte tou odpovědností?

A jak a koho chcete přimět k odpovědnosti za bitcoinovou kauzu? A konkrétně k Blažkovi, myslíte, že jeho odstoupením se ze všeho vyvinil? Neměl by na něj někdo podat trestní oznámení? Máte to v plánu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Armádní politruky“ už řeší orgány. Máme vyrozumění

11:45 „Armádní politruky“ už řeší orgány. Máme vyrozumění

Policie se bude zabývat skandálem kolem armádního šmírování opozice a lidí, kteří veřejně vyjadřují …