První náměstek civilní rozvědky Toman končí ve funkci, potvrzuje ministr Chovanec

31.08.2014 21:40

První náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Miroslav Toman se rozhodl ve funkci skončit. Serveru Aktuálně.cz to potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec. Toman civilní rozvědku v červnu krátce provizorně vedl místo někdejšího ředitele Ivo Schwarze, který se stal velvyslancem v Izraeli.

První náměstek civilní rozvědky Toman končí ve funkci, potvrzuje ministr Chovanec
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

„Předpokládám, že pan Toman by mohl v brzké době zaujmout jinou pozici ve službách České republiky. Na uvolněné místo statutárního zástupce jsem v minulých dnech podepsal návrh ředitele služby na jmenování pana Zdeňka Blahuta," sdělil serveru Chovanec. Podle zdrojů Aktuálně.cz Toman zřejmě zamíří na Ministerstvo zahraničních věcí.

O Blahutovi se spekulovalo jako o možné náhradě za Schwarze. Novým šéfem rozvědky se ale v červnu nakonec stal Jiří Šašek. Úřad pro zahraniční styky a informace se zabývá informacemi, které pocházejí ze zahraničí. Může je ale sbírat i na českém území. Na rozdíl od Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství (VZ) například nesmí pořizovat odposlechy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

migranti

Dobrý den, prohlášení Nerudové o migrantech jsem taky nepobral. Ale můj dotaz zní, zda se ví, kolik je v ČR aktuálně migrantů? A co si myslíte o migrantech z Ukrajiny? Máme je přijímat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…