První oběť koronaviru v Evropském parlamentu, ohlásil Vondra

23.03.2020 22:08

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) na svém Twitteru oznámil, že v Evropském parlamentu (EP) již zaznamenali první oběť koronavirové nákazy. Stalo se tak i přesto, že přímo v Bruselu již pracuje pouze hrstka lidí podílejících se na chodu této organizace. Většina europoslanců kvůli rostoucím počtům nakažených lidí v Belgii a Francii pracuje za současné situace distančně. Rozhodlo se tak, že na mimořádné schůzi, jež proběhne tento týden, budou poslanci EP hlasovat po e-mailu.

První oběť koronaviru v Evropském parlamentu, ohlásil Vondra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

Anketa

Vadilo by vám, kdybyste kvůli koronaviru nemohli v létě cestovat do zahraničí?

82%
hlasovalo: 35575 lidí
„První oběť koronaviru v Evropském parlamentu. Dnes zemřel kontraktor, který zajišťoval v sídle EP telekonference pro komunikaci s poslanci, kteří nemohou být v Bruselu,“ oznámil úmrtí jednoho ze zaměstnanců Evropského parlamentu Vondra. „V Belgii je situace daleko horší než tady,“ doplnil.

V Belgii, na niž europoslanec za ODS odkazuje, je situace opravdu mnohem horší. Země se potýká se 3 743 případy nákazy koronavirem a zesnulo tam již 88 lidí. Jen za dnešek přibylo 342 nových případů a třináct úmrtí. Oproti tomu u nás máme 1 236 lidí trpících nemocí Covid-19 a jednoho mrtvého.

V čem je situace v Belgii lepší, je počet vyléčených z nemoci, těch tamní úřady evidují již 401, u nás jich je sedm.

Současná pandemie zastavila běžný chod Evropského parlamentu. Všechny plánované plenární schůze odteď až do července proběhnou v Bruselu namísto ve Štrasburku. Rozhodlo se též o distančním hlasování po e-mailu na mimořádné schůzi 26. března v Bruselu.

Jiné než fyzické zahájení plenární schůze sice zatím jednací řád europarlamentu neumožňuje, na to ale kvůli nebezpečí nákazy zřejmě dorazí jen ti europoslanci, kteří žijí trvale v Bruselu.

Ti budou moci debatovat v sále. Svůj hlas ale odevzdají všichni e-mailem. Řada poslanců řešení kritizuje. „Je to polovičaté, nezodpovědné řešení jenom na efekt. EU v koronavirové krizi zaspala a Evropský parlament se to teď snaží dohnat. Mělo se to všechno prohlasovat distančně,“ zkritizoval Vondra řešení pro server Aktuálně.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…