Prvním místopředsedou TOP 09 se stal Tomáš Czernin

24.11.2019 11:31

Prvním místopředsedou TOP 09 zvolili dnes delegáti sněmu senátora Tomáše Czernina. Dosavadní řadový místopředseda byl jediným kandidátem. Czernin předtím neuspěl v klání o pozici předsedy, kterou obsadila poslankyně a bývalá první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová.

Prvním místopředsedou TOP 09 se stal Tomáš Czernin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrabě Czernin
reklama

Czernin obdržel ve volbě 162 ze 176 hlasů. Čtveřice delegátů lístek neodevzdala, dalších deset bylo prázdných. Senátor poděkoval za silný mandát a řekl, že Pekarové Adamové bude oporou za každé situace. Vyzval členy TOP 09, aby "všichni táhli za jeden provaz". Nová předsedkyně mu po volbě blahopřála a řekla, že se moc těší na spolupráci. Nyní strana volí čtyři řadové místopředsedy.

V klání o předsednické křeslo strany liberálnější Pekarová Adamová porazila konzervativnějšího Czernina o 15 hlasů, získala jich 96. Stala se čtvrtým předsedou nyní druhé nejmenší opoziční sněmovní strany, vystřídala europoslance Jiřího Pospíšila. TOP 09 by měla vést i do příštích voleb do Sněmovny v roce 2021 a už příští rok do krajských a senátních voleb.

První předsedkyní strany zastoupené v Poslanecké sněmovně se před více než 18 lety stala Hana Marvanová, jež od června 2001 do července 2002 vedla Unii svobody-DEU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…