Prymula: Musíme přitvrdit

21.01.2021 9:21

Vědci už potvrdili, že se v Česku nalézá britská mutace čínského koronaviru, která je mnohem nakažlivější, než virus původní. Asi o 70 procent. Někdejší ministr zdravotnictví za hnutí ANO v této souvislosti varoval, že Česku hrozí čtvrtá vlna koronaviru. Jedním dechem dodal, že když Češi nebudou dodržovat restrikce vlády, může být tato čtvrtá vlna hodně zlá.

Prymula: Musíme přitvrdit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula
reklama

Česko se ještě nestačilo vzpamatovat z říjnového nárůstu počtu lidí nakažených nemocí covid-19, kdy začala prudce růst i úmrtí spojená s covidem, a už přišla vlna třetí, prosincová. Ta fakticky ještě stále neskončila. Jen za středu se nově objevilo přes 8100 nakažených a bohužel přibylo i 153 mrtvých.

Se znalostí těchto smutných čísel vyhlíží exministr zdravotnictví Roman Prymula vlnu čtvrtou a v rozhovoru pro CNN Prima News upozornil, že vzhledem k nakažlivější britské mutaci bude třeba vládní restrikce ještě přitvrdit.  

„Z toho plyne, že se opatření budou muset přitvrdit. Zda přijde čtvrtá vlna, logicky odvisí od toho, jakým způsobem je budeme realizovat. Je očekávatelné, že do doby, než se podaří zemi proočkovat, přijde zhoršení. Pokud se ale včas přijmou opatření, nemusela by to být taková katastrofa. Je na nás, jak je budeme dodržovat. Jde především o dobu, po jakou se budou dodržovat. Do března nebo začátku dubna nelze očekávat masivnější rozvolňování."

Pokud jde o konkrétní čísla, protiepidemická opatření by se podle Prymuly měla udržet v platnosti do doby, než denní přírůstky klesnou mezi 500 až 1000 osob za den. Jak již bylo řečeno, za středu přibylo víc než 8100 nově nakažených. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Utajené rakety. Ukradené hromosvody. Zamlčená pravda. Místní promluvili

13:00 Vrbětice: Utajené rakety. Ukradené hromosvody. Zamlčená pravda. Místní promluvili

Pro poznání toho, co se stalo ve Vrběticích, jsou důležité výpovědi svědků. Jednu takovou zveřejnil …