Prymula je šachista, vidí na tahy dopředu. A taky voják, zvyklý rozhodovat, vzpomínají na šéfa krizového štábu

27.03.2020 8:47

Česko má prý obrovskou kliku, že v časech epidemie stojí v čele ústředního krizového štábu profesor Roman Prymula. Je to totiž člověk, který zná nemocnice, protože jednu řídil, zná Ministerstvo zdravotnictví, kde působí od roku 2016, a především – vyzná se v epidemiích a boj s nimi prý promýšlí několik tahů dopředu.

Prymula je šachista, vidí na tahy dopředu. A taky voják, zvyklý rozhodovat, vzpomínají na šéfa krizového štábu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek pro zdravotní péči Roman Prymula
reklama

Ještě v závěru roku 2019 široká veřejnost profesora Prymulu téměř neznala. Dnes miliony lidí čekají na každé jeho vyjádření, co se bude dít dál v boji s koronavirem. Páteční Lidové noviny se pokusily podrobně popsat, kdo je plukovník Prymula, který byl i rektorem Vojenské lékařské akademie J. E. Purkyně.

„Česko má obrovskou kliku, že v čele Ústředního krizového štábu sedí Roman Prymula. Je to epidemiolog špičkové třídy. Umí nemocnici, protože ji dlouho a úspěšně řídil. Zároveň umí i Ministerstvo zdravotnictví, kde sedí od prosince 2016,“ vypočítal jeho přednosti pro LN ředitel Ludvík. A Prymula má prý ještě jednu výhodu. „Je to extrémní kliďas, kterého jen tak něco nerozhází.“

Exministr zdravotnictví za TOP 09 Prymulu popisuje jako schopného odborníka i manažera, kterému vojenský dril přešel do krve. „Je to prostě voják. Je to rozhodný člověk, který je zvyklý rozkazovat,“ přiznal Heger.

Někdejší náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, který Prymulu také zná, oceňuje, že jako voják říká věci na rovinu, čímž se liší od politiků.

Navíc je prý profesor Prymula výborným matematikem a umí propočítat modely, jak se epidemie může šířit. A jako vášnivý šachista prý promýšlí několik tahů dopředu, jak toto šíření korigovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Dědek, senilák, do ústavu! Prezidentova show zase spustila zlo. I „šašek“ se ozval

7:03 Zeman? Dědek, senilák, do ústavu! Prezidentova show zase spustila zlo. I „šašek“ se ozval

Prezident Miloš Zeman podruhé v časech koronaviru promluvil k občanům. Pochválil vládu za přijetí př…