Prymula plánuje znovu přitvrdit. Křivka jde nahoru

17.08.2020 17:13

Důvod, proč budou opět od září povinné roušky v MHD a obchodech? Podle epidemiologa Romana Prymuly jde o to, že případy nákazy koronavirem je možné za posledních 14 dní pozorovat v každém regionu. Vláda tak o novém opatření od 1. září podle něj rozhodla právě kvůli vyššímu riziku spojenému se začátkem školního roku. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Prymula plánuje znovu přitvrdit. Křivka jde nahoru
Foto: Screen Partie TV Prima
Popisek: Roman Prymula v Partii TV Prima
reklama

Prymula v rozhovoru mimo jiné uvedl, že od 1. září se dramaticky změní situace – žáci a studenti totiž půjdou znovu do škol a nastane vyšší riziko kontaktů. „Vzhledem k současné situaci, která tímto bude nepochybně ještě akcentována, bylo proto rozhodnuto, že by se roušky zavedly plošně. A to ve vnitřních prostorách či hromadné dopravě,“ poznamenal Prymula.

Roušky se však nebudou muset nosit v restauracích, a to proto, že většinou tam lidé konzumují, a tím pádem je povinnost nosit roušky nevymahatelná. „Člověk sice může u půllitru jen stát a je pak otázkou, zda nápoj konzumuje, nebo ne, vždycky ale může říct, že se zrovna hodlá napít,“ dodal.

Zároveň dnes došlo také ke zkrácení karantény a izolace pro nakažené bez příznaků ze čtrnácti na deset dnů, a to proto, že se ukazuje, že virus je infekční jen po určitou omezenou dobu. Své pak Prymula řekl také k tomu, zda přitvrzení v opatření znamenají druhou vlnu koronaviru. „Co je, nebo není druhá vlna, je věc diskuse, jakési slovíčkaření. Druhá vlna není strašák, ale tvar křivky, u které pozorujeme určité navýšení. V Evropě už její známky vidíme, také proto naprostá většina zemí současná opatření přitvrzuje. Pokud bude další vlna vyšší než ta první, což ale u nás není ten případ, můžeme už hovořit o vlně druhé,“ dodal závěrem se slovy, že plošná opatření podle ní nenastanou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úniky od policie, sebevražda, Kroupa u soudu těžce narazil. Zase. Petr Žantovský připomíná selhání novináře, které uniká veřejnosti

7:44 Úniky od policie, sebevražda, Kroupa u soudu těžce narazil. Zase. Petr Žantovský připomíná selhání novináře, které uniká veřejnosti

TÝDEN V MÉDIÍCH Několik ukázek toho, jak pracuje novinář, který dostal novinářské ceny, který pobíra…