Prymula prý zavře krámy

21.10.2020 7:58

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula v úterý ve Sněmovně oznámil, že vláda chystá další opatření v boji proti koronaviru. Podle informací České televize dnes oznámí, že se uzavřou všechny obchody a služby, vyjma potravin, drogérie a lékáren. Nastane tedy situace, která byla v Česku nastolena už na jaře.

Prymula prý zavře krámy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula
reklama

Vláda Andreje Babiše (ANO) se chystá oznámit, že sáhne k dalšímu zpřísnění opatření určených pro zvládnutí nemoci covid-19. Jak rostou počty  nově nakažených, ministr zdravotnictví za hnutí ANO den za dnem přitvrzuje. Ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku, pokud tedy nejste v přírodě někde sami nebo nesportujete a lidé musí mít roušku i v autě. Povinnost platí, pokud v něm nejedou sami nebo se členy rodiny.

Na tomto opatření pomalu ještě ani nezaschl inkoust a Roman Prymula už chystá další. Protože se za pondělí koronavirem nově nakazilo více než 8 tisíc lidí a za úterý takřka 12 tisíc, šéf resortu  zdravotnictví je připraven udělat další krok. Podle informací České televize pozastaví všechny služby a uzavře drtivou většinu obchodů. Otevřené zůstanou jen lékárny, potraviny a drogerie. Česko se tak vrací do stavu, který byl nastolen již na jaře. Tehdy však přibývalo jen pár stovek nově nakažených osob za den. Dnes je situace podstatně obtížnější, a to především pro nemocnice, kam proudí stále více pacientů.

Mělo by to být jako na jaře. Zavřené služby a obchody vyjma potravin a drogerií. Když nic neuděláme, tak nám to ty špitály zničí,“ uvedl pro Seznam Zprávy jeden z účastníků jednání ministrů, které proběhlo on-line ještě v úterý večer.

Podle informací serveru by mohly být povoleny školy v přírodě, ale to nic nemění na tom, že základním cílem opatření kabinetu Andreje Babiše je, aby se lidé nepotkávali. Prymula ve Sněmovně upozorňoval, že lidé stále cestují podstatně víc než na jaře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…