Psychiatr varuje: Lidská práva, to je vlastně sobectví. Sociální inženýři vedou společnost do bažin

13.09.2020 14:08

Psychiatr Radkin Honzák v rozhovoru pro iDnes.cz hovořil mimo jiné o sociálních inženýrech. Ti, podle jeho slov, vedou naši společnost do bažin.

Psychiatr varuje: Lidská práva, to je vlastně sobectví. Sociální inženýři vedou společnost do bažin
Foto: repro Youtube
Popisek: Psychiatr Radkin Honzák

Honzák se v rozhovoru mimo jiné rozpovídal také o tom, co bývá nejčastějším důvodem, proč někdo vyhledá pomoc psychiatra. Jsou to podle něj emoční poruchy, úzkostné stavy a deprese. Zároveň také upřesnil, co je podle něj největším úskalím dnešní doby – právě z hlediska psychiatrie. 

„Hledání pocitu bezpečí a jistoty, které mají dva konce spektra – buď se můžete přimknout až ztotožnit s autoritou (a nebýt nikdy vnitřně plně uspokojen) – nebo se můžete cítit individualistou (s menším pocitem skupinového bezpečí). Málokdo z nás ale unese svou roli ve společnosti, která má své většinové požadavky,“ poznamenal Honzák. 

V současné době často nejsme schopni vydržet ve vztazích. Podle Honzáka je to proto, že jsme dali celospolečensky přednost hédonismu před jasnými pravidly. „Říkáme tomu lidská práva, ale je to vlastně výraz osobního sobectví,“ prohlásil Honzák.

Své pak řekl i k rodičovství, kdy podle něj chování rodičů ovlivňuje zásadně jejich děti. „Výchova totiž není to, co říkáme, tedy ‚pozdrav tu paní‘... Ale to, co děláme – ‚tuhle krávu nezdravíme‘. Charakterní lidé vychovají vesměs charakterní potomky, ničemové zase ničemy,“ míní Honzák, jenž je zastáncem psychosomatického přístupu, kdy dle jeho slov dělit člověka na tělo a duši je nesmysl.

Závěrem pak hovořil také o pohlaví, které je dle něj zpochybňováno. „Natož role... nejistota se táhne bohužel od časů dospívání a společenská atmosféra neposkytuje pravidla. Tradiční mužská role je zpochybněna, kluci se nesmějí poprat, což je přirozený biologický princip sebeprosazení, a ‚sociální inženýři‘ ženou naši společnost do bažin.

Když se toho nikdo neujme, energičtí psychopati a psychopatky nám mohou v životech způsobit pěknou paseku. My, co jsme přežili ideologie nacismu i komunismu, tedy bijeme na poplach,“ připomněl Honzák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

8:18 Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

Konfliktem s pracovníky České televize skončil další předvolební jarmark SPD. Novináři si zblízka na…