Publicista Neff uvažuje: Tohle Zeman neudělá

20. 9. 2020 8:15

Koalice ANO a ČSSD, konkrétně premiér Andrej Babiš a vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, žádají konec předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje. A právě proto, že to vládní politici žádají, tak to podle publicisty Ondřeje Neffa prezident Miloš Zeman v žádném případě neudělá.

Publicista Neff uvažuje: Tohle Zeman neudělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman
reklama

Spisovatel Ondřej Neff v komentáři na serveru Neviditelný pes vysvětlil, proč prezident Zeman neodvolá šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

Zeman Rafaje nevyhodí. Jelikož to takzvaně všichni chtějí, je absolutně vyloučeno, aby to Zeman udělal. V tomto je naprosto předvídatelný, něco jako lovecký pes,“ podotkl Neff.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Otázkou prý je, jak z toho Zeman vybruslí. Možná tak, že Rafajovi doporučí, aby sám rezignoval, a o tomto svém doporučení nepřímo sdělí novinářům, takže se Rafaj ocitne pod tlakem. Ale ať už se Zeman rozhodne jakkoliv, prý bude zohledňovat jen své ego, ego monarchy a nic jiného.

Možná, že vyrukuje s nějakým třetím řešením. Ale zase, je naprosto jisté, že to rozhodnutí nebude brát ohled na prospěch nebo neprospěch veřejných věcí. Bude čistě nasměrováno na jeho ego monarchy, ustaveného zbabělostí Sněmovny. Ta odsouhlasila přímou volbu prezidenta, aniž by vymezila pravomoci a odpovědnosti, a nezasáhla, ani když v roce 2013 Sněmovnu zesměšnil, když neuznal její většinu a najmenoval úřednickou vládu podle svého gusta. Důsledky neseme dodnes a fraška s Rafajem je jen další epizoda v seriálu šaškáren, jmenováním Zemana nastartovaném,“ napsal Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Hrozivý příběh z Pardubic. Muž s rakovinou, zrušili mu operaci. A pak...

19:19 Covid: Hrozivý příběh z Pardubic. Muž s rakovinou, zrušili mu operaci. A pak...

Onkologicky léčený pacient, kterému byla v důsledku pandemie koronaviru odložena operace, zkolaboval…