Publicista Šebestík: Nebýt Rudé armády, Německo by s Čechy zatočilo. A co dnes? Jisté šlechtické rody a církve by rády...

09.05.2015 16:22

Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich v roce 1941 jasně řekl, co se stane s českým národem, pokud nacisté druhou světovou válku vyhrají. Znamenalo by to pro nás v zásadě konec. Ivo Šebestík v textu uveřejněném na serveru Altpress.cz uvádí, že se tak nestalo díky zásahu Rudé armády. Tatáž armáda ale prý narušila plány, které v českém království prosazovala už pobělohorská šlechticko-církevní elita.

Publicista Šebestík: Nebýt Rudé armády, Německo by s Čechy zatočilo. A co dnes? Jisté šlechtické rody a církve by rády...
Foto: Hans Štembera
Popisek: S vlajkou na chladiči Škodovky

Heydrich ve svém, dnes již známém projevu, konstatoval, že českého dělníka je třeba „vytěžit“ pro válečné úsilí nacistů. Po vítězném ukončení války je však třeba prostor Čech a Moravy učinit čistě německým. Tehdejší protektorát se měl stát pevnou součástí říše. Odpůrci nacistů měli být postříleni či přesídleni na východ, „správně smýšlející lidé“ měli být poněmčeni.

Autor prohlašuje, že nacistický plán na ovládnutí Čech, Moravy a Slezska byl vlastně jen extrémním vyústěním dlouhodobých německých plánů na ovládnutí srdce Evropy, které můžeme sledovat již od dob Bílé hory.

„Sovětské osvobození Československa tuto koncepci v Čechách, na Moravě a ve Slezsku na dlouhou dobu znemožnilo. Mnohé ‚rodinné‘ vazby byly zpřetrhány, přístup k důležitým pozicím v zemích znemožněn, části majetků znárodněny, katolická církev, onen pragmatický svorník světského a náboženského života, postavena na okraj. Zkrátka a dobře, po čtyři desetiletí zde vládli ‚neurození a neposvěcení‘. To, že neurození byli i nekompetentní, vadilo mnohem méně, než to, že nepatřili ‚do rodiny‘ a ani se k ní nehlásili,“ konstatuje autor.

Možná i proto nositelé „bělohorských myšlenek“ dnes tak výrazně shazují úlohu Rudé armády při osvobozování naší vlasti. Pokud se snad český národ pod vedením svých elit vrátí k myšlence, že po boku Německa nám bude dobře, pak český národ zanikne podle Šebestíka i bez příšerného Heydrichova plánu.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

18:45 Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

„Tenhle socialismus nemá chybu!“ Ekonom Kovanda ztrhal hospodářskou politiku Evropské unie. Green De…