Publicista uvažoval o vyšinutých jedincích a nedemokratických kandidátech. Pak rozsekl debatu Okamura

21.04.2017 23:05 | Zprávy

Letošní francouzské prezidentské volby jsou trochu jiné, než ty předchozí. Šanci uspět mají hned čtyři kandidáti. Uspět může kterýkoli z nich, protože velké množství voličů dosud není rozhodnuto, komu „to hodí“. O tom, co se bude v neděli dít, debatovali v pátečních Událostech, komentářích ČT Roman Váňa (ČSSD), předseda sněmovního bezpečnostního výboru, a Tomio Okamura (SPD), předseda strany. Komentář přidal publicista Petr Fleischmann.

Publicista uvažoval o vyšinutých jedincích a nedemokratických kandidátech. Pak rozsekl debatu Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura odvolil do Senátu Parlamentu ČR

Fleischmann hned na úvod zdůraznil, že útok na Champs-Élysées pravděpodobně neovlivní nadcházející první kolo voleb. „Byli bychom velmi naivní, kdybychom si mysleli, že francouzská společnost náhle změní názor,“ poznamenal publicista hned na úvod.

„Neměli bychom navíc zapomínat, že útok provedl člověk žijící ve Francii, takže posílení hranic, po kterém volají někteří kandidáti, je v podstatě k ničemu. Pokud bychom měli hlídat nějaké hranice, tak to jsou hranice mezi předměstími Paříže a samotnou Paříží,“ pokračoval host.

„Ten problém je v tom, že tady máme některé jedince, kteří jsou vyšinuti, ale své vyšinutí spojují s nějakým náboženstvím, ale dokud se neprokáže opak, tak to nemá s náboženstvím nic společného,“ rozvíjel své úvahy Fleischmann.

Konkrétně k volbám prohlásil, že proti sobě stojí „velká Francie“, která těží z globalizace – a „menší nebo malá Francie“, která z globalizace tolik prospěchu nemá. Mezi těmito dvěma Franciemi leží příkop, ale podle Fleischmana se ho snad podaří překlenout. „My tady máme 4 kandidáty, dva nedemokratické a dva demokratické,“ uvedl host. Pokud by zvítězil některý z těch nedemokratických kandidátů, přičemž Fleischmann tady má na mysli Marine Le Penovou a Jeana-Luca Mélenchona, tak by podle Fleischmanna hrozil rozpad EU a po rozpadu EU by hrozila ještě větší bezpečnostní nestabilita než dnes.

S vítězstvím Marine Le Penové skončí agonie EU, věří Okamura

Zatímco Fleischmann se vítězství Le Penové bojí, Okamura v něj doufá. „V případě vítězství Marine Le Penové skončí současná agonie Evropské unie a začne se debatovat o nějakém svobodném modelu spolupráce. Pokud vyhraje Macron nebo Fillon, tak ta agonie bude pokračovat a nevidím žádnou naději na řešení především migrační krize,“ posteskl si Okamura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

migrace

Zajímalo by mě, jaký je ten váš zmiňovaný recept na migraci, když tvrdíte, že ,,my jako hnutí ANO říkáme, že máme svůj vlastní recept na pakt víz a migrace, na migraci jako celek." Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček je pryč, vypuklo hledání nástupce. A na scéně Milion chvilek

18:24 Souček je pryč, vypuklo hledání nástupce. A na scéně Milion chvilek

Za dobrou zprávu označila odvolání generálního ředitele České televize Jana Součka nezisková organiz…