Putin bude chtít Ukrajinu rozvrátit. Musíme na něj být tvrdí, vyzývá Schwarzenberg

10.05.2014 5:03 | Zprávy

Ve druhé Topolánkově a poté i v Nečasově vládě zastával funkci ministra zahraničí současný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. I proto se ho ParlamentniListy.cz zeptaly na jeho názor na počínání jeho nástupce Lubomíra Zaorálka v Číně, ale i na dění na Ukrajině.

Putin bude chtít Ukrajinu rozvrátit. Musíme na něj být tvrdí, vyzývá Schwarzenberg
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Ministr zahraničí Zaorálek řekl v Číně, že Česko uznává nedělitelnost jejích hranic, včetně Tibetu. Podle některých kritiků zašel příliš daleko ve své servilitě vůči Číně. Jaký je Váš názor?

Je pravda, že uznáváme celistvost hranic Číny. Ale toto prohlášení zachází příliš daleko, že jsme proti rozumnému řešení autonomie v rámci Číny. Jde daleko i v rámci nevměšování do vnitřních záležitostí Číny, což znamená, nevměšovat se do porušování lidských práv.

Myslíte si, že ochrana lidských práv je v rozporu s obchodními zájmy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Danění firem

Proč se prodej firmy nad 40 milionů nebude muset danit, ale nižší ano? Proč vůbec firmy od prodeje osvobozovat? Co takhle třeba zrušit nějaké nesmyslné daně co platí řada z nás? Proč jdete na ruku jen těm velkým?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dohnali jsme lidovce nařčeného Thomasem Pauknerem

16:40 Dohnali jsme lidovce nařčeného Thomasem Pauknerem

Zájem anonymního investigativce pod značkou Thomas Paukner o ministerstvo životního prostředí za Pet…