Putin chce akcí na Krymu něco získat, neudělal by nelogickou akci, míní Kmoníček

17.03.2014 17:56

Ruský prezident Vladimir Putin chce svými kroky na Krymu něco získat, i když ho jiné státy kritizují. Podle ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka by Putin neudělal nic nelogického.

Putin chce akcí na Krymu něco získat, neudělal by nelogickou akci, míní Kmoníček
Foto: hns
Popisek: Hynek Kmoníček

„Smyslem této akce, a já nevěřím na nelogické akce v politice a už vůbec na nelogické akce prezidenta Putina, je něco získat,“ odhadoval Hynek Kmoníček ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Zároveň však referendum na Krymu o připojení k Ruské federaci považuje za výstřel do tmy. Kdyby se s ním totiž počkalo několik měsíců, zřejmě by ho i další mocnosti uznaly – takto se však včetně České republiky staví proti. „Referendum je výborný demokratický nástroj, musíme k němu však dojít demokratickou cestou. To se v tomto případě nestalo, k vyhlášení referenda je totiž nutný souhlas ukrajinského parlamentu,“ popsal na Radiožurnálu.

Rozhodnutí Česka, jak se zachová, je nyní důležité. „Zdaleka to není jen o ropě a plynu,“ varuje Kmoníček. „Otázka je, nakolik potřebujeme a dokážeme využít roli Ruska vzhledem k Sýrii apod.,“ dodal. Důležité je podle něj udělat kompromis.

Kmoníček se zároveň vyjádřil k jednání o velvyslancích mezi ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem a prezidentem Milošem Zemanem. Podle ředitele zahraničního odboru se spolu již setkali. „Rozhodně ze mě nedostanete jediné jméno,“ řekl moderátorce. „Z 98, 99 procent tam již na první schůzce byla shoda,“ prozradil však.

V médiích se diskutovalo i právě o něm jako možném kandidátovi na post velvyslance v USA. „Moje jméno na seznamu pana Zaorálka nebylo,“ řekl Kmoníček. „Já jsem v téhle chvíli zaměstnancem Kanceláře prezidenta republiky, na tom v téhle chvíli není potřeba nic měnit,“ dodal. „Já to u sebe beru spíš humorně. Až ten čas přijde, tak přijde.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…