„Smyslem této akce, a já nevěřím na nelogické akce v politice a už vůbec na nelogické akce prezidenta Putina, je něco získat,“ odhadoval Hynek Kmoníček ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.
Zároveň však referendum na Krymu o připojení k Ruské federaci považuje za výstřel do tmy. Kdyby se s ním totiž počkalo několik měsíců, zřejmě by ho i další mocnosti uznaly – takto se však včetně České republiky staví proti. „Referendum je výborný demokratický nástroj, musíme k němu však dojít demokratickou cestou. To se v tomto případě nestalo, k vyhlášení referenda je totiž nutný souhlas ukrajinského parlamentu,“ popsal na Radiožurnálu.
Rozhodnutí Česka, jak se zachová, je nyní důležité. „Zdaleka to není jen o ropě a plynu,“ varuje Kmoníček. „Otázka je, nakolik potřebujeme a dokážeme využít roli Ruska vzhledem k Sýrii apod.,“ dodal. Důležité je podle něj udělat kompromis.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pan