Putin hovoří o nových hypersonických střelách. NATO posiluje hlídky nad Pobaltím

31.07.2022 13:32 | Zprávy

Ruské námořnictvo dostane v příštích měsících nové hypersonické střely Cirkon (Zirkon), oblast jejich nasazení bude záviset na ruských zájmech, oznámil ruský prezident Vladimir Putin. NATO v reakci na ruské kroky začne od pondělí posilovat vzdušné hlídky nad Pobaltím. Lotyšsku ruská společnost Gazprom v sobotu ráno pozastavila dodávky zemního plynu za to, že podle ní porušilo podmínky pro odběr surovin.

Putin hovoří o nových hypersonických střelách. NATO posiluje hlídky nad Pobaltím
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

Dodávky nových hypersonických střel Cirkon (Zirkon) pro ruské námořnictvo Putin podle agentury Reuters nezmiňoval přímo v souvislosti s Ukrajinou. „Dodávky těchto střel ruským ozbrojeným silám začnou v příštích měsících. Fregata Admirál Gorškov bude první, která půjde do bojové služby s těmito skvělými zbraněmi na palubě,“ řekl šéf Kremlu při projevu na oslavách Dne námořnictva v Petrohradu.

„Klíčovou otázkou je, aby ruské námořnictvo bylo bleskurychle schopno reagovat na všechny, kdo se rozhodnou omezit jeho suverenitu a svobodu,” dodal ruský prezident.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

Dotace

Prý chcete po Agrofertu vymáhat dotace, které získal, když byl Babiš ve vládě. Proč až teď před volbami? A co by mě zajímalo více, kdo a jakou odpovědnost ponese za přidělení těch dotací, které jestli to chápu dobře, byli přiděleny nezákonně? A hlavně, co hodláte s těmi penězi případně udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumavu šokoval smažený sýr za přesně 1501 Kč

4:40 Šumavu šokoval smažený sýr za přesně 1501 Kč

To by „Král Šumavy“ asi koukal! Vypravili jsme se na Kvildu, kde se natáčel pro mnohé legendární fil…