Putin má vystoupit s důležitým projevem o Ukrajině. Předtím udeřil na USA

20.09.2022 19:46

Ruský prezident Vladimir Putin zřejmě během úterý promluví k národu. Vyjádřit by se měl k referendům o připojení separatistických území na jihu a východě Ukrajiny k Rusku. Šéf Kremlu dnes také obvinil Spojené státy, že se snaží udržet dominantní postavení ve světě a vše ovládat. Zástupcům zbrojního průmyslu nařídil posílit zbrojení.

Putin má vystoupit s důležitým projevem o Ukrajině. Předtím udeřil na USA
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

„Prezident Vladimir Putin může v úterý 20. září promluvit o referendech na území Luhanské lidové republiky, Doněcké lidové republiky, Chersonské a Záporožské oblasti. RBK o tom řekly tři zdroje blízké prezidentské administrativě. Projev se očekává do konce dne; co přesně hlava státu řekne, zdroje RBK neupřesnily,“ uvedl web ruské stanice.

Referenda byla v úterý kvapem vypsána na termín od pátku do příštího úterý, uvedla ruská stanice RBK s odvoláním na zdroje blízké Kremlu.

Ruský vůdce obvinil v úterý USA, že chtějí dominantní postavení. Na setkání s novými velvyslanci v Moskvě Putin řekl, že „postup k multipolárnímu světu naráží na odpor těch, kteří se snaží udržet svoje výsadní postavení v mezinárodních záležitostech a ovládat všechno – Latinskou Ameriku, Evropu, Asii a Afriku,“ řekl Putin.

Zástupcům zbrojního průmyslu v souvislosti s válkou na Ukrajině pak nařídil zvýšit produkci. „Ruské zbraně prokázaly v bojích svoji efektivitu,“ prohlásil s tím, že Rusko by mělo zkoumat západní zbraně.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…