Putin svržen! napsal člen amerického think tanku a bývalý poradce ruského prezidenta

15.03.2015 16:23

Významný člen libertariánského amerického think tanku Cato Institute Andrej Illarionov, jenž býval poradcem ruského prezidenta Vladimira Putina, se domnívá, že v Kremlu došlo k mocenskému boji, který současný prezident prohrál. Proto na několik dní zmizel ze scény a zanedlouho bude oznámeno, že si velký vůdce národa přeje odejít na zasloužilý odpočinek.

Putin svržen! napsal člen amerického think tanku a bývalý poradce ruského prezidenta
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

Tvrzení o svržení či pádu ruského prezidenta zveřejnil jeho bývalý ekonomický poradce Andrej Illarionov na svém blogu. Napsal, že Putin byl pravděpodobně svržen a v Kremlu v dohledné době dojde ke "střídání stráží", kterému padne za oběť i současný premiér Dmitrij Medveděv.

"Během několika příštích dní bychom měli očekávat rezignaci premiéra Dmitrije Medveděva a nástup Sergeje Ivanova na jeho místo,“ predikuje Illarionov. Poté "bude veřejnost pravděpodobně informována, že národní vůdce (Putin) potřebuje dobře zasloužený odpočinek“, napsal Illarionov.

Ivanov je stejně starý jako Putin a stejně jako on býval agentem KGB, je prý ale zastáncem ještě tvrdšího postupu proti Západu, než prosazoval Putin. Právě s touto "ostřejší klikou" i s několika představiteli armády měl Putin prohrát mocenský boj.

Stojí za připomenutí, že Illarionov se dostal do sporu i s českým exprezidentem Václavem Klausem, kterého nechal vyhodit právě z Cato Institute.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …