Putine, Ukrajinci ti nevěří, sděluje muž, který nechal vyhodit Klause z americké organizace. A ukazuje čísla

09.04.2015 9:04 | Zprávy

Podle ruského ekonoma Andreje Illarionova nezbývá ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi nic jiného, než na Ukrajině prosadit svoji vůli silou. Většina Ukrajinců je totiž podle průzkumů proti federalizaci země.

Putine, Ukrajinci ti nevěří, sděluje muž, který nechal vyhodit Klause z americké organizace. A ukazuje čísla
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Illarionov komentuje pro opoziční rozhlasovou stanici Echo Moskvy výsledky nedávného průzkumu, který ukázal, že plných 74 % Ukrajinců je pro zachování unitárního systému země. Myšlenku federalizace země podporuje jen 14 % z nich, a dokonce ani na východě země to není nijak zvlášť vysoké číslo. Tam by federalizaci podpořilo 26 % obyvatel a zastánci jednotné Ukrajiny tvoří 53 %. Průzkum rovněž ukázal, že jen velmi málo Ukrajinců se smířilo se ztrátou Krymu. Pouze 10 % z nich se vyjádřilo v tom smyslu, že by Ukrajina měla zůstat unitárním státem, ale bez Krymu.

Průzkum sice potvrdil, že názory obyvatel západní a východní Ukrajiny na budoucí uspořádání země se liší, ale nejsou podle Illarionova tak diametrálně odlišné, jak tvrdí Putinova propaganda. V západní části země podporuje ideu jednotné Ukrajiny 86 % země, ve střední části to je o osm procent méně a na jihu a východě to je těsně pod 50 %. Federalizaci by uvítaly na západě země pouze 3 % obyvatel, ve střední části Ukrajiny je to o tři procenta více. Na jihu a východě země dosahuje podpora federalizace okolo 25 %. Jak ovšem Illarionov upozorňuje, tak i v těchto regionech se staví za rozdělení země jen mizivé procento lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pro

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialovy debaty houstnou: Slova o rozpadu scénáře a trapnosti

4:45 Fialovy debaty houstnou: Slova o rozpadu scénáře a trapnosti

Dramaturgie debat s Petrem Fialou se v posledním týdnu začíná rozpadat, když do sálů pronikají jeho …