Putinova propagandistu nabourali počítačoví piráti. A zjistili věci

03.05.2016 9:02

Ruští hackeři se vloupali do soukromé pošty hlavního ruského propagandisty a bojovníka za zájmy Moskvy Dmitrije Kiseljova. Píše o tom redaktorka Petra Procházková v dnešním vydání Lidových novin.

Putinova propagandistu nabourali počítačoví piráti. A zjistili věci
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Zástupce generálního ředitele Ruské státní televizní a rozhlasové korporace a generální ředitel informační agentury Rossija segodnja Kiseljov, jenž mimo jiné vlastní byt za 4,5 milionu eur na Cvetném bulváru v Moskvě, či vinice v Krymu, se proslavil větou: „Rusko je jedinou zemí na světě, která je schopna změnit Ameriku v radioaktivní popel.“ Nyní se o něm hovoří znovu. Hackeři z ruských skupin Šaltaj-Boltaj a Anonimnyj internacional se mu nabourali do soukromé pošty i do aplikace WhatsApp, která slouží pro mobilní komunikaci. 

A podle všeho, jak informuje Procházková, se hackerům podařilo získat obsah korespondence jak z Kiseljovovy schránky, tak ze schránky jeho ženy Marie. „Ze zveřejněných informací lze vysledovat, jak Kiseljov nakládá jak se svými vlastními penězi, tak i s penězi televize a agentury Rossija segodnja,“ píše Procházková s tím, že objem odkrytých dokumentů má přes 11 gigabytů. 

Dokumenty jsou nyní v aukci zhruba za 15 tisíc dolarů. Je z nich patrné například to, že měl vysoké finanční příjmy, ale i že se snaží o to, aby byl vymazán z černých seznamů EU, USA, Kanady i Švýcarska. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jste úplnej hlupák!“ Ševčík nevydržel řeči Wagenknechta o ruské hrozbě a začal školit: Němci si tam kupují všechno!

13:50 „Jste úplnej hlupák!“ Ševčík nevydržel řeči Wagenknechta o ruské hrozbě a začal školit: Němci si tam kupují všechno!

Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli komunistka Miloslava Vostrá, kandidát Trikolóry do …